CímlapsztorikTudomány

Mindannyian egy szimulációban élünk és ez egyre biztosabb: a valóság illúzió?!

Egyre több bizonyíték van arra, hogy ami körülöttünk van, az mind csak a “fejünkben” létezik…

Sőt, mi magunk és a körülöttünk lévő világ sem létezik – állítják a tudósok…

A tudomány és a szakértők és a kvantumfizika mind ugyanabba az irányba mutat.

Hirdetés

Mégpedig, hogy a világunka valójában egy világ a viágban.

Egy szimuláció, olyasmi, mint a Mátrix című filmben a Mátrix.

vagyis ami körülvesz minket, az könnyen lehet hogy nincs is. Mindent “kívülről” hitet el velünk egy sokkal nagyobb feltehetően számítógépes álvalóság rendszer.

Ennek egyik ékes bizonyítéka például a híres kettős rés kísérlet is, melyben megfigyelté hogy a terjedő vény részecskék egyszer hullámként egyszer pedig teljesen más módon viselkednek, aszerint hogy épp megfigyelik-e vagy sem.

Erre pedig semmilyen magyarázat sincs… Hacsak a világ nem aszerint “viselkedik”, hogy a megfigyelő épp “merre néz és mit lát”…

Diszkrét téridő elmélet lehet a bizonyíték: szimulációban élünk

A modern kutatásban komoly kérdések vannak, amelyek abból fakadnak, hogy a folytonos téridő fizika törvényei differenciálegyenleteken és folyamatos mezőelméleteken keresztül fejeződnek ki.

Ha a fizika törvényei diszkrét téridőre épülnének, akkor az sok dologra adhatna magyarázatot.

Ha a világ diszkrét térelmélet szerint működik, akkor valahogy úgy néz ki, mint a “Mátrix,” amely pixelekből és adatpontokból áll.

Egy Qin nevű kutató egy olyan algoritmust hozott létre, ami sokak szerint önmagában már bizonyíték lehet arra, hogy a világunk egy kitalált álvalóság.

Hirdetés

Az algoritmus ugyan is egy működő technológia működő példája, amely támogathatja Nick Bostrom szimulációról szóló filozófiai érvelését.

Az algoritmust Hong Qin fizikus hozta létre az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériumának (DOE) Princeton Plazmafizikai Laboratóriumában (PPPL). (1)

Az algoritmus a gépi tanulásnak nevezett mesterséges intelligencia folyamatot alkalmazza, amely automatizált módon, tapasztalatok révén javítja ismereteit.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!