Címlapsztorik

Orbán: Ha az átlagjövedelem csökken, akkor a mi bérünk is csökken, mert „együtt sírunk”

A miniszterelnököt arról kérdezték a parlamentben, hogy neki milyen nehézségei voltak a járvány alatt, nem akármi volt rá a válasza.

Orbán Viktortól kérdezhettek a parlament hétfői ülésén az azonnali kérdések órájában a képviselők, Jakab Péter pedig ismét kapott az alkalmon, hogy beszóljon a miniszterelnöknek.

A Jobbik elnöke a Telex beszámolója szerint először felemlegette a nemrég kapott rekordösszegű, 9,6 millió forintos pénzbüntetését, amivel azért sújtotta Kövér László, az Országgyűlés elnöke, mert ficsúrnak nevezte a kormánypárti képviselőket és külön a házelnököt is.

Hirdetés

Most azt mondta, úgy érzi magát, mintha a rendszerváltás előtti időkbe került volna, mivel büntetést kapott azért, hogy kimondta, ficsúr.

Ezután tanácsot kért Orbántól arra, hogy milyen szavakért jár majd büntetés: „hogyan nevezné a női luxustáskák szerelmesét, Rogán Antalt”, vagy azt az embert, aki azt állítja, hogy bérből és fizetésből él, „utcai harcosnak?”

Az ellenzéki politikus ezután feltette a kérdést, hogy “mire fel ennyire sértődősek?”, majd azt, hogy “minek nevezzelek”.

Felszólalásában egyébként elvtársnak és tolvajnak is nevezte a kormányfőt.
Orbán erre úgy reagált, hogy ismét bohócnak titulálta Jakabot:

“egy országnak akadt a torkán” az, amikor Orbán arról beszélt, hogy ő is bérből és fizetésből él.

“Azért megviselt bennünket [a járvány okozta gazdasági válság – a szerk.]. Nemcsak a vállalkozásokat, hanem bennünket, munkavállalókat is, akik bérből és fizetésből élünk, én is közéjük tartozom”

– fogalmazott a Kossuth Rádióban múlt pénteken.

Arató most arra szeretett volna választ kapni a kormányfőtől, hogy neki milyen nehézségei voltak a járvány alatt. Erre Orbán azt mondta:

“Önök a válság alatt egész végig azon dolgoztak, hogy én elveszítsem az állásomat. Bérből és fizetésből azok élnek, akik nem tőkejövedelemből élnek.

Hirdetés

A DK elnöke tőkejövedelemből él, de a többi párt vezetője bérből él. Ha az átlagjövedelem csökken, akkor a mi bérünk is csökken, mert „együtt sírunk”. Számíthatnak az együttműködésemre a következő 20 évben is.”

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!