Ősi repülő masinák az indiai szanszkrit szövegekben? Egy elfeledett technológia nyomai
Míg a szkeptikusok is inkább valamiféle fantazmagóriának tartják, addig egyes nyitottabb régészek azt mondják, hogy valóban létezhettek olyan fejlett technológiák, melyek “működésének” tanúi voltak a legelső emberi civilizációk és ősközösségek.
A Mahábhárata nem csak India csodálatos regevilágának a foglalata, hanem egyike az egyetemes kultúra csodáinak: a legmagasabbrendű bölcsesség szent tankönyve, a szellemi felszabadulás útmutatója.
Egyetlen világszemlélet sem közelíti meg annyira a mindenség határtalanságát, mint az ős-indiai.
Ez pedig sokak szerint nem véletlen.
Több olyan információ is szól arról, hogy Indiából erednek az első repülő szerkezetek, de legalábbis az indiai civilizáció volt tanúja először az égen röpködő szerkezeteknek.
A Puspaka jármű, amely a Naphoz hasonló és a testvéremhez tartozik, aki az erőteljes Rávan által hozta; az a légies és pompás jármű odamegy, ahová akar… az a jármű egy fényes felhőhöz hasonló, fenn az égen.”
Az ősi szanszkrit szövegek bámulatos részletet tárnak fel a Vimanákként ismert hihetetlen, írott történelem előtti repülő masinákról.
Számos olyan ősi szövegben kerülnek leírásra ezek az elképesztő és nagyon fejlett járművek, mint amilyen a Yajurveda (Jadzsurvéda), a Mahabharata, a Samarangana Sutradhara, a Ridvéda, a Ramayana és még régebbi társaik.
Manapság a Wright fivéreknek, Orville-nek és Wilbur-nek, két amerikai testvérnek, feltalálónak és repülőgépgyártó úttörőnek tulajdonítják a világ első sikeres repülőgépének a feltalálását és megépítését.
Mindazonáltal, az indiai mítoszok és legendák egyértelművé teszik, hogy már több ezer évvel korábban repülő szerkezetek hasították a kék eget.
Egyesek úgy vélik, hogy a mítoszok a valóságot tükrözik és a modern tudomány mindenben téved.
Egy ilyen teória került volna napirendre az Indiai Tudományos Kongresszuson is korábban.
Érdekes, hogy sokak állítása szerint akkoriban a repülőgépek „képesek voltak jobbra, balra, valamint hátrafelé is mozogni, eltérően modern társaiktól, amelyek csupán előrefelé mozognak”.
Felesleges mondani, hogy vannak olyan tudósok, akik szembehelyezkedtek ezzel az egésszel és tiltakoztak.
A NASA kaliforniai Ames Research Centre-énél dolgozó egyik tudós egy online petíciót indított útjára, követelvén, hogy töröljék az Ősi India Repülési Technológiáról szóló előadást és az eddig közzétett információkat.
Természetesen a mainstream tudomány de még a régészet sem ismeri el a vimanák létezését.
Míg a szkeptikusok is inkább valamiféle fantazmagóriának tartják, addig egyes nyitottabb régészek azt mondják, hogy valóban létezhettek olyan fejlett technológiák, melyek “működésének” tanúi voltak a legelső emberi civilizációk és ősközösségek.
Ezek ugyanis megmagyaráznák a Mahábhárata és egyéb szanszkrit leírásokat az égi szekerekről és egyéb szerkezetekről.
Ősi hajtóművek, űrhajók, persze merő fantasztikumnak hangozhatnak. De vajon ismerjük a saját múltunkat?
Biztosan kijelenthetjük, hogy ezek az ősi dolgok egyáltalán nem lehetségesek…?