CímlapsztorikTech-Kütyük

“Replikátor” gyűjti össze a levegőből a vizet és alakítja tiszta üzemanyaggá – VIDEÓ

Véget vethet az energiaválságnak és forradalmasíthat szinte mindent. Vajon a feltaláló meddig marad életben?

A Star Trek stílusú készülék tehát biztosítani tudja az összetevőket a hidrogén üzemanyag, mint tiszta energiaforrás előállításához.

A napelemes rendszer megnyitja a kaput az olcsó zöld benzin, a gázolaj és a légi közlekedéshez használt kerozin előtt.

Hirdetés

“A fenntartható társadalom megvalósításához olyan módszerekre van szükségünk, hogy a megújuló energiát vegyi anyagokként tároljuk.

A nemzetközi csapat szerint a levelek inspirálták őket. A napfényt a levegőből származó szén-dioxid felhasználásával energiává alakítják.

A természetben a növény a molekulákat cukrokká és keményítőkké alakítja át, amelyeket tárol – ezt a folyamatot fotoszintézisnek nevezik.

A prototípus eszköz úgy működik, mint egy mesterséges levél. Félvezetővel és porózus elektródákkal rendelkezik – maximalizálja a nedvességgel való érintkezést.

Az átlátszó bevonat megnöveli a napfény hatását, kivonja a vizet a levegőből, és a napenergiát hasznosítja.

A hagyományos átlátszatlan rétegek építése helyett az aljzat nemezelt üvegszálak 3-D hálója.

“Prototípusunk fejlesztése kihívást jelentett, mivel az átlátszó gázdiffúziós elektródákat korábban nem demonstrálták, és minden lépéshez új eljárásokat kellett kidolgoznunk. Mivel azonban mindegyik lépés viszonylag egyszerű és méretezhető, úgy gondolom, hogy megközelítésünk új távlatokat nyit az alkalmazások széles skálája számára, kezdve a napenergiával működő hidrogéntermelés gázdiffúziós szubsztrátumaitól,”

-mondja Marina Caretti, a tanulmány vezető szerzője.

A kutatók egyfajta üveggyapottal kezdték, amely lényegében kvarc vagy szilícium-oxid szálakból áll.

Hirdetés

Nemezzé dolgozták fel úgy, hogy magas hőmérsékleten összeolvasztották.

Az ostyát átlátszó, vékony, fluorral adalékolt ón-oxid filmréteggel vonták be, amely kiváló vezetőképességéről, robusztusságáról és könnyű méretezhetőségéről ismert.

Ideális a fényrészecskék vagy fotonok átengedésére is.

A csapat tovább kezelte az ostyát napfényt elnyelő félvezető anyagok vékony filmjével.

Továbbra is átengedi a fényt, de átlátszatlannak tűnik a porózus hordozó nagy felülete miatt. A készülék napfénynek kitéve hidrogén üzemanyagot tud termelni.

A tudósok ezután egy kis kamrát építettek, amely a bevont ostyát tartalmazza, valamint egy membránt a keletkezett hidrogéngáz méréshez történő leválasztására.

Ha a kamrát nedves körülmények között napfény éri, hidrogén üzemanyag keletkezik, amivel a tudósok elérték céljukat.

A tanulmány szerzői hozzáteszik, hogy munkájuk azt mutatja, hogy egy átlátszó gázdiffúziós elektróda koncepciója a napenergiával működő hidrogéngáz előállításához jelenleg elérhető.

A “Sun-to-X” névre keresztelt projekt a technológia fejlesztését célozza, és az Advanced Materials folyóiratban ismertetik.

Forrás: ÚjVilágtudat

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!