Tudtad, hogy ebből a csodából csodálatos gyógyító keverék készíthető?
A fűzfa ágait ugyanakkor rugalmasságuk miatt kosárfonáshoz is felhasználják. Mintegy négyszáz faja főképp a Föld északi féltekéjén honos, és egész Európában megtalálható.
Vízparti sétákon érdemes figyelmesnek lennünk, mert gyakran találkozhatunk a faj különböző képviselőivel, például a fenségesen gyönyörű szomorúfűzzel, vagy kisebb cserjékkel, például a rekettyefűzzel vagy hamvas fűzzel.
A fűzfa tea az egyik legjobb a reumás fájdalmak enyhítésére és a láz csökkentésére. A fűzfát „természetes aszpirinnek” is nevezik, ugyanis ahhoz hasonlóan hat, a szalicin egyik természetes forrása.
A szalicin leginkább a fa kérgében található meg, és azok a fajok, amelyek a leggazdagabbak benne a Salix fragilis (törékeny fűz) és a Salix purpurea (csigolyafűz). A fűzfakéregben található szalicin fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, akárcsak az aszpirin.
A szintetikus aszpirinhez képest enyhébb hatással van a gyomorra, mert a szalicin a szervezetben alakul át szalicilsavvá.
Így készítheted el a teát
A tea elkészítéséhez a fűzfa kérgét kell használnunk, nem a leveleit. A szárított, darált fakérget 20 percig kell főzni a vízben. 1 csésze vízhez 2 evőkanál szárított és összezúzott fűzfakérget használjunk.
Ezt a teát ne fogyasszuk nagy adagokban: napi 5-6 evőkanál elegendő belőle. A fűzfakérget ugyanakkor finomra darált por formájában is fogyaszthatjuk, ehhez egy elektromos kávédarálóval darálhatjuk meg a kérget. Ebből a porból napi 3-szor fél teáskanálnyi adagot ajánlott bevenni.
Ellenjavallatok
A fűzfakéreg fogyasztása nem ajánlott azoknak, akik:
Allergiásak vagy érzékenyek az aszpirinre, szalicilsavra, vagy más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre;
Vérhígítókat (antikoaguláns gyógyszerkészítményeket vagy béta-blokkolókat) szednek;
Gyomorfekéllyel, asztmával, súlyos máj- vagy vesebetegséggel küzdenek;
Véralvadási problémáik vannak.
Ugyanakkor ellenjavallt terhes nőknek és 16 gyerekeknek is.
Mielőtt bármilyen naturista kezelésbe kezdenénk, kérjük ki egy szakorvos véleményét.
Forrás: Filantropikum.com