CímlapsztorikÉrdekes világ

Várkonyi Andrea egy egész országot kioktat Mészáros hetedhét milliárdos öléből

Egy ország forrong a szavai miatt…

Olyan stílusban és megfogalmazásban osztott ki közel 10 millió embert, hogy ha létezik karma, akkor ennek a karmapisztolynak el kell sülnie ha van igazság a Földön…!

A könyv címére utalva: és ezt lehet? Nem, nem lehetne, és mégis megtörténik.

Hirdetés

Az énközpontúságnak, a saját nézőpontnak olyan fokú intenzitásával találkozunk rögtön in medias res a könyv első mondatában, hogy nem lehetnek kétségeink: ez utazás lesz Várkonyi Andrea körül.

Kívülről biztosan azt a benyomást keltem, hogy az életemben a karrier a legfontosabb.

– helyezi el magát rögtön a nyitómondattal a könyv origójában, tudomást sem véve arról, hogy ez a külső benyomás óhatatlanul kiegészült azzal, hogy az ország leggazdagabb emberének a felesége lett.

„Tizenhat éves korom óta mindig párkapcsolatban éltem”

– írja Várkonyi, aki nem győzi hangsúlyozni, mennyire fontos számára a függetlenség és az önállóság, de közben mindent egy férfi vonatkozásában tud értelmezni, hozzá viszonyítva és viszonyulva határozza meg magát, egyszerűen nincs olyan fejezet, ahol Várkonyi Andrea önmaga lenne, nem pedig egy férfi vagy a családja csatolmánya.

Tudomásul kell venni, hogy amikor jön a gyerek, akkor ott a nőnek sokkal-sokkal több felelősség nyugszik a vállán abban a tekintetben, hogy a kapcsolatból mi lesz. (…)

Igenis azt mondom, hogy ha én szülök egy, kettő, három gyereket, hirtelen nagy magyar anyává válok, és 120 kilósan, zsíros hajjal mászkálok otthon, miközben előtte adtam magamra, figyeltem a férjemre, és volt szex, akkor ne lepődjek meg, ha a férjem meg fog csalni.

Mert a nőknek még nem mondták eleget, hogy szextárgyak, még egy olyan könyvből is ezt kapják vissza, amely küldetése szerint azt szeretné elérni, hogy szabadon éljenek, és amelynek a szerzője azt hirdeti: tudja, hogy a nők hogyan vehetik kézbe a sorsuk irányítását.

Persze csak akkor, ha elég szexik egy férfinak.

Hirdetés

A szerző leegyszerűsítései olvasóként talán szimplán csak irritálóak, de ha az olvasó történetesen érintettként, a kioktatások tanácsok címzettjeként ismer magára, kifejezetten károsak, és nagyon felszínes pszichológusi hozzáállásról árulkodnak.

A könyvből végig egy, az anyagi és érzelmi kiszolgáltatottságtól rettegő nő képe rajzolódik ki. „Soha nem merítem le a bankszámlámat, mindig van félretett pénzem”

– írja kicsit büszkélkedve, kicsit kioktatva, észrevétlenül felkínálva saját magát analizálásra a olvasónak.

Az épp aktuális élethelyzete pedig olyan árnyalatot ad a szövegének, amelyet nem lehet figyelmen kívül hagyni.

“Egy olyan párkapcsolat, ahol a férfinak kevesebb a pénze, nagyon rossz kiindulópont”

– írja az ország leggazdagabb emberének a felesége szemrebbenés, reflektálás nélkül.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!