Világszerte halálra főnek az élőlények az óceánokban – elkezdődött!
Már zajlik a tömeges kihalási esemény, melynek végén az emberiség maga is végveszélybe kerül. éveink lehetnek hátra, mire minden összeomlik?!
Becslések szerint ezermilliárd(!) tengeri élőlény főtt halálra a Kanadát is sújtó hőség miatt.
És ez a jelenség világszerte észlelhető.
Tulajdonképpen lassan de biztosan nézhetjük végig a tömeges kihalási eseményt, mely alapjaiban változtatja, omlasztja össze a Föld biodiverzitását.
Az életfenntartó rendszerek leállása jön ezután, majd az emberiség is végveszélybe kerülhet.
Amit most láthatunk világszerte, a hőhullámok és az emiatt oxigénhiányossá és savassá váló óceánok valódi halálzónákként viselkednek.
Volt olyan hely, Vancouver környékén, ahol 47 Celsius fokot mértek, de a Kitsilano Beachen 50 foknál is melegebb volt.
Chris Harley, a Brit Kolumbiai Egyetem tengerbiológusa szerint a példátlan meleget a tengeri élővilág is megszenvedte: csigák, kagylók, illetve tengeri csillagok millió főttek meg elevenen.
Harley úgy véli, hogy a Salish-tenger partvidékén (ez a Vancouver és Seattle előtti vizeket magába foglaló rész)
Ezermilliárd ilyen állatka pusztulhatott el, noha ez a szám egyelőre csupán becslés.
Harley szerint a kagylók és csigák tömeges halálában az apály is közrejátszhatott.
Az élőlények ilyenkor ugyanis nem tudnak visszamenni a biztonságot jelentő vizekbe, hanem a parton ragadnak. „Egy parton maradt kagyló bizonyos értelemben olyan, mint a gyermek, akit egy forró napon a kocsiban hagytak.”
A tengerbiológus szerint a normál nyári hőmérsékletet könnyen elviselik a tengeri állatok, ám azt, amilyen június végén volt tapasztalható, már nem.
A kagylók tömeges pusztulása ráadásul a vízminőségre is hatással lesz, ezek az állatok ugyanis segítenek megszűrni a vizet.
Vagyis előbb vagy utóbb, de nem csak kihalt és üres, de felhasználhatatlan és szennyezett lesz valamennyi óceán a Földön.
Mindezen folyamatoktól mindössze évekre vagyunk csupán – kongatták meg a vészharangot a tudósok.