Tudomány

2 évig is tarthat a járvány, a második hullám sokkal rosszabb lehet egy tanulmány szerint

Aggasztó információk láttak napvilágot.

Az egyre többször emlegetett második hullám lefolyására a száz évvel ezelőtti spanyolnátha-világjárvány alapján következtetnek.

Nagy a baj, mert szinte egyre biztosabb, hogy valóban érkezik egy második járvány a koronavírusból.

Hirdetés

A koronavírus ugyanis a Minnestotai Egyetem friss tanulmánya alapján éppen az 1918-as spanyolnátha mintázatát követi, már ami a terjedését és viselkedését érinti.

Bár már lassan úgy tűnik, hogy elvonulóban van a járvány, ez csak a látszat – állítják a szakemberek.

Sokkal valószínűbb az, hogy a koronavírus egy második, sokkal erősebb hullámban tér majd vissza ősszel.

Éppen ezért arra figyelmeztetnek, hogy a legrosszabb eshetőségre kell felkészülni egészen addig, amíg nem alakul ki a nyájimmunitás vagy nem áll rendelkezésre tömegesen oltóanyag a vírus ellen.

A szerzők szerint az amerikai kormányzati kommunikációnak fel kell készíteni az embereket arra, hogy a járvány nem ér véget a közeljövőben, és időről-időre visszatérhet.

A vírus viselkedése továbbra is kiszámíthatatlan. A kutatás készítői is azzal számolnak, hogy 2021 előtt nem áll majd rendelkezésre vakcina az új típusú koronavírus ellen.

Ráadásul az is meglehetősen aggasztó hír, hogy egyre több helyről azt következtetik ki a tudósok, hogy a nyájimmunitás egy hamis remény, amivel az emberiség hitegeti magát.

Ugyanis számos jelentés mutatta ki, hogy a koronavírust nagyon nagy valószínűséggel újra el lehet kapni, akár rövid idővel az első fertőződést követően is.

A tudósok a második hullámról és annak következményeiről is beszéltek, és nem tudtak túl sok biztatót mondani.

Hirdetés

Szerintük a világjárvány hossza akár 2 év is lehet.

Egész pontosan 18-24 hónapban határozták meg a szimulációs modellek alapján.

A legrosszabb esetet, vagyis az elsőnél jóval pusztítóbb második hullámot a száz évvel ezelőtti spanyolnátha-járvány alapján modellezték. Akkor 1918 elején egy kisebb járvánnyal kezdődött minden, melyet később egy hatalmas tüske követett, végül 1919 elején egy óriási főhullám érkezett.

Csak remélni merjük, hogy nem így lesz.

A tudósok annyiban bizakodóak, hogy azt mondják: amint teljesen megismerjük a koronavírust, akkor majd uralni tudjuk, és így felül tudunk majd kerekedni rajta.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!