CímlapsztorikEgészségünkTudomány

6 órára is leállhat az immunrendszerünk az idegeskedés vagy a düh miatt – elképesztő megfigyelést tettek

Ha ez igaz, az rengeteg betegség megjelenésére magyarázatot adhat. A lélek és a test harmóniájára és az egészség kapcsolatára találtak közvetlen bizonyítékokat!

Egyre több a tudományos bizonyíték arra, hogy a lélek valóban kihat a testre. vagyis bizonyos értelemben tényleg létezik az elme ereje.

Ez azt jelenti, hogy a tudatunkkal, a puszta érzéseinkkel képesek vagyunk befolyásolni a körülöttünk lévő világot, különösen a testünkben zajló folyamatokat.

Hirdetés

A gondolatok hatással vannak a bennünk élő sejtekre, negatív és pozitív módon egyaránt.

Ezért óriási felelősségünk van abban, hogy mennyire gondolkodunk negatívan, hogyan beszélünk másokkal.

Eredetileg Dumitru Constantin Dulcan neurológus volt az, aki először felvetette, hogy a stressz, a düh, vagy a gyűlölet képes a szervezetet negatívan befolyásolja a testünk működését.

Elméletével jelentősen felkavarta az állóvizet, ma viszont ott tartunk, hogy egyre több szakmabeli kollégája kezdi alátámasztani az igazát.

Sőt, tudományos eredmények is azt mutatják, hogy akár 6 órára is leállhat az immunrendszer, ha stresszhelyzet ér minket.

Ez a stressz lehet fizikai, vagy lelki, ugyanazt a brutális hatást váltja ki.

A tudomány kiderítette, hogy a testben a stressz három alapvető szerkezeti elemet érint: neuront, DNS-t, azaz a test genetikai szubsztrátját és az immunrendszert.

Ami pedig az immunrendszer működését illeti, egy 5 perces dühroham, erős stresszhatás akár 5-6 órára blokkolhatja az immunrendszer aktivitását.

Ez azt jelenti, hogy leáll a limfocita sejtek képződése, így a kórokozók könnyebben bejuthatnak a szervezetbe, ahol betegségeket robbanthatnak ki.

Hirdetés

Szerint és ás kutatók szerint is azért van ma annyi rákbeteg és egyéb más, civilizációs betegségekkel küzdő fiatal generáció, mert az emberi életvitel alapvetően stresszessé vált.

A stressz megkerülhetetlen az életünkben, mindenkit ér valamilyen arányban.

Akiket többször és mélyebben, azoknak nagyobb az esélyük különféle akár súlyosabb betegségekre is.

A doktor úr egy bölcs meglátását hagynánk útravalóul az egészség ösvényén sokaknak:

“Minden embernek azt tanácsolom, hogy változtasson a gondolkodásmódján, és törekedjen arra, hogy ne stresszelje a mellette élő embert, mert ha én stresszessé válok, akkor a környezetem is azzá válik.”

Ezt jó, ha megfogadjuk, mert ezzel nem csak saját, de mások egészségéért is rengeteget teszünk.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!

Ezzel egyúttal támogatod munkánkat.