WHO: ne reménykedjünk – David Nabarro vészjósló nyilatkozattal állt elő
Mi várható a közeljövőben? Lesz-e vakcina, és hatásosak-e az antitestek a vírus ellen?
A WHO egyik szakértője megdöbbentette a világot a borúlátásával.
Ha ez igaz, akkor borzalmas 2 év következhet, mert minden próbálkozásunk kudarcot fog vallani…
Az emberiségnek úgy tűnik a közeljövőben a koronavírus fenyegetésével kell együtt élnie, alkalmazkodni, mivel nem garantált, hogy az oltás kidolgozása sikeres lesz
– figyelmeztetett a világ egyik vezető szakértője a betegséggel kapcsolatban.
David Nabarro, a Londoni Tudományegyetem globális egészségügyi professzora, és az Egészségügyi Világszervezet tisztviselője küldte ezt az üzenetet, miután az Egyesült Királyságban az elhunytak száma meghaladta a 15 ezret.
A brit szaktárca vasárnapi tájékoztatása szerint Nagy-Britanniában eddig 16 060-an haltak meg a SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19 betegségben.
A fertőzöttek száma pedig átlépte a 120 ezret.
Nabarro elmondta, a közvéleménynek nem kéne abban reménykedni, hogy nemsokára oltóanyag kerülhet a piacra, helyette inkább alkalmazkodni kell a jelenlegi helyzethez.
“Nem feltétlen tudunk olyan oltást kidolgozni, amely hatékony a vírus ellen. Egyes vírusokkal szemben nagyon nehéz a vakcina kifejlesztése, azért a belátható jövőben továbbra is fenyegethet minket a vírus – írja a Szeretlek Magyarország
Alkalmazkodni kell.
Ez azt jelenti, hogy elszigeteljük azokat, akikre veszélyt jelent a vírus, például az időseket. Ezen felül biztosítani kell a kórházak kapacitását. Ez lehet az új norma mindenki számára”
-jelentette ki Nabarro.
De nem ő az első a WHO vezető tisztviselői közül, aki erre figyelmeztet.
Pénteken Maria Van Kerkhove, a WHO zoonózissal (emberről állatra terjedő betegségek) foglalkozó osztályának vezetője hívta fel a figyelmet rá:
Nincs bizonyíték arra, hogy a betegségen már átesők között bárkinél antitestek alakultak volna ki, amik immunitást nyújtanak az újra fertőződéssel szemben.