Vigyázz ha kávét iszol – figyelmeztetnek a szakemberek!
Fontos a mérték, ha…
Például narancsbőrrel küzdesz
A legtöbb diéta általában óva int a kávéfogyasztástól, ez pedig nem csoda, hiszen a koffein akár hozzájárulhat a makacs narancsbőr kialakulásához és hosszabb ideig tart az ellene való küzdelem is.
A nyirokrendszer lelassulhat a kialakult zsírpárnácskák miatt, így a felhalmozódott méreganyagok – többek között a koffein is – képtelen kiürülni a szervezetedből.
Ha forróság van
A nyári kánikulában inkább kerüljük ezeknek a fogyasztását, hiszen vízelvonó hatásuk van, ráadásul felgyorsíthatják a szívverésünket is amellett, hogy a melegben amúgy is jobban dolgozik ez a szervünk és igencsak megerőlteti magát.
Ha éhgyomorra iszod
Ha üres gyomorra isszuk az éltető nedűt, akkor bizony megemelkedhet szervezetünkben a kortizolszint, ami a stresszért és a szorongásért felelős hormon, így hozzájárul a hangulatingadozásokhoz, a depresszióhoz, ráadásul az éhgyomros kávé még gyomorfekélyt is okozhat.
Ha magas a vérnyomásod
Ezt valószínűleg nem kell túl sokat magyarázni. Ha magas a pulzusod, vagy a vérnyomásod, akkor ne tedd ki még nagyobb terhelésnek az amúgy is leterhelt szívedet.
Ha hajlamos vagy a stresszre, depresszióra és szorongásra.
A kávé hozzájárulhat a szorongáshoz, a depresszió kialakulásához és a különböző hangulatingadozásokhoz. Lefekvés előtt 6 órával már ne igyál kávét, inkább cseréld le egy nyugtató levendulateára.
Ha nem alszol eleget
Ha egyébként sem vagy egy jó alvó, akkor bizony mérsékeld a kávét, hiszen nagy problémákat okozhatsz vele. Ha 5 óránál kevesebbet alszol, annak bizony egészségkárosító hatásai vannak.
Te melyik kivételbe esel bele?