A koronavírus eltörpül amellett, ami jön, a WHO szerint százmilliók lesznek közvetlen életveszélyben
Ha nem teszünk valamit, akkor ez a krízis fogja elpusztítani az emberiséget.
Ráadásul már elkezdődött, kimutatták a jeleit…
Egy komoly vész van készülőben.
Robbanás közeli állapotban van egy világkatasztrófa, ami úgy növekedett egészen eddig szép lassan, mint amikor a békát melegítik egy fazékban….
A koronavírus járványnak egyszer vége lesz, de rögtön utána egy olyan súlyos katasztrófával kell majd szembenéznünk, mely emberek tíz, vagy százmillióit fogja közvetlenül veszélyeztetni.
Nem, nem a harmadik világháború, egy annál is rosszabb és elkerülhetetlenebb dolog.
A globális lakosságszám emelkedése, az édesvízigény ugrásszerű növekedése, és a globális felmelegedés egyes régiókban már most is komoly vízhiányt okoz, a helyzet pedig folyamatosan romlik.
Kong a vészharang, oda kellene figyelni
Könnyen belátható a pozitív összefüggés a növekvő populáció és az emelkedő édesvíz-igény között, érdekes azonban, hogy a vízigény meredekebb ívben emelkedett, mint a populáció:
Míg a Föld lakossága 1900 és 2014 között 336 százalékkal nőtt, addig az Our World in Data adatai alapján a globális édesvíz-szükséglet 671 milliárd köbméterről 4 ezer milliárd köbméterre nőtt…
Természetesen nem csak az egyik legalapvetőbb emberi szükséglet kielégítése szempontjából nélkülözhetetlen az édesvíz, a legnagyobb mennyiséget a mezőgazdaságban használják fel (70 százalék), de az ételkészítésen és a folyadékbevitelen kívül az elektromos áramellátáshoz is rengeteg édesvízre van szükség. Ami pedig a jövőbeli trendeket illeti, az OECD tanulmánya szerint a globális édesvíz igény 55 százalékkal fog nőni 2000 és 2050 között.
Kinyírhat minket a vízhiány
Az éghajlatváltozás jelentősen átalakítja a víz körforgását.
Kevesebb és rövidebb lesz az esős időszakok száma, ez hosszú és súlyos aszályos időszakokat okoz a Föld rengeteg területén, például az USA délnyugati részén, Afrikában vagy Ausztráliában.
Ezeken a helyeken elkezdtek elapadni a fúrt kutak is, amire évtiezdek óta nem volt példa.
Persze számos példát lehetne még hozni a globális vízhiány súlyosságát szemléltetendő, talán a legérzékletesebb a WHO egy adata, miszerint
MÁR MOST IS A VILÁGON MINDEN HARMADIK EMBER NEM JUT MEGFELELŐ MINŐSÉGŰ IVÓVÍZHEZ, EZ 2,2 MILLIÁRD EMBERT JELENT.
Ezen felül 4,2 milliárd embernek nincs biztonságosan kezelt szennyvíz elvezetése, és 3 milliárd embernek nincsenek alapvető kézmosási lehetőségei.
Ebből is látszik, hogy az emberiség egyik legkomolyabb problematikájáról beszélünk, amivel minél előbb foglalkozni kell.
Különben háborúk fognak majd kitörni a Földön fennmaradó kevéske édesvíz készletekért.
A víz lesz tehát a következő világkorszak “aranya”, amiért ölre mehetnek a túlélni kívánó hatalmak.