Klórozott csirke, hormonkezelt marhahús: az élelmiszeripar futószalagja mögötti borzalmas igazságok
Ha ebbe belelátsz, egyes húsokat és élelmiszereket soha nem eszel már meg többé…
Így mérgeznek minket nap mint nap. Vegyszerekben fürdetik a húsokat, ragasztják a sonkát, enzimekkel nyomják tele őket?
Élelmiszeripari boszorkánykonyha…
Igazi boszorkánykonyha, amiről nem tud a közvélemény
Soka azt gondolják, hogy az élelmiszeripar egy meglehetősen tiszta, steril valami. Pdig az ipar valójában igencsak mocskos titkkat tartogat.
Már maga a tejipar és környéke is hemzseg a hazugságoktól. Míg a dobozokon zöldellő legelőkön pihenő teheneket látni, a valóságban hatalmas fejőgépek szívják gyakran véresre a tehenek tőgyét, miközben antibiotikumokkal nyomatják őket tele.
Ezeknek a származékai aztán persze időnként még a bolti tejben is kimuatthatók.
Óriási probléma, hatalmas egészségügyi veszély, amiről mégsme beszélnek eleget.
Ahogyan arról sem beszélnek, hogy miket művel a húsipar. A vörös posztó mögött ugyanis mindent elkövetnek azért, hogy a húsok minél csábítóbbak legyenek. Minél ízletesebbek.
Bizonyos sonkákat például enzimekkel ragasztanak össze, és valójában soha nem alkottak egy kerek egészet.
A virslit húsnyesedékből készízik, kvázi húsipari hulladék újrahasznosítva.
A gumimacik, vagiys gumicukrok készítési módjába már inkább ne is menjünk bele… ezek szintén húsipari nyesedékek, bőr és porcok, vagy akár csontszilánkok.
Veszélyek, melyeket elhallgatnak előlünk
A dolog azért felháborító, mert mások életével játszanak az anyagi haszonszerzés miatt.
Ezek a dolgok ugyanis nagyon veszélyesek, hisz a csirkehús egyes helyeken klórban való fürdetése, vagy a disznóhús vegyszeres kádakban pihentetése nem éppen az egészséget szolgálja.
Ezeknek a vegyszereknek bizonyos származékai szintén jelen vannak a húsokban, ezt több független vizsgálat is alátámasztotta.
Vagy mérgeznek minket, miközben még jól át is vernek, hiszen az sem ritka, hogy a hentespultok már régi, büdös húsokat sóznak ránk.
Megvannak a maguk ügyes trükkjei, hogyan tartósítsák, vagy varáuzsolják frissebbé a húst…
A só sokat segít, vagy a bolti vákuum csomagolt húsoknál alkalmazott oxigénnel való dúsítás, ami után még egy büdösödő, elszíneződő hús is újra gyönyörű sötétvörössé vagy rózsaszínné válik.
Ezek mind olyan apróságoknak tűnő dolgok, amik talán komolyabban hozzájárulhatnak ahhoz, hogy például annyi bélrákos és egyéb daganatos megbetegedéssel küzdő ember van a világon, és a számuk folyamatosan növekszik.
Jó lenne, ha a közvélemény és a vásárlók végre felébrednének, és nemet mondanának ezekre.
Sokkal tudatosabban kellene élnünk és vásárolnunk, csak így tudjuk “móresre tanítani” azokat az élelmiszeripari vállalatokat, melyek az egészségünkkel játszanak.