Áttörés: otthon is kezelhető lesz a leggyakoribb bőrrák
Az első tesztek alapján a gyógyulási arány 86,67 százalék volt!
Az orvosok és tudósok körében már most világszenzációról beszélnek.
Otthon is alkalmazható fotodinámiás készüléket fejlesztettek ki a leggyakoribb bőrráktípus, a bazalióma kezelésére.
A készülék segítségével otthon alkalmazott kezelés ráadásul jóval kevesebb fájdalommal jár, mint a hasonló kórházi kezelések, ennek ellenére a hatásossága megegyezik a kórházban végzett terápiával.
Az eljáráshoz egy pénzérme nagyságú készüléket fejlesztettek ki, melyet a bőrhöz erősítettek.
Ennek használatával a páciens otthon is el tudja végezni a kezelést.
A kezeléshez 20 százalék metil-aminolevulinát tartalmú krémet használtak, ami a megfelelő hullámhosszúságú fénnyel megvilágítva oxigénszabadgyökök keletkezéséhez vezet, melyek elpusztítják a ráksejteket.
A betegekben elvégzett szövettani vizsgálat szerint 30 nappal a kezelés után
A GYÓGYULÁS ARÁNYA 86,67 SZÁZALÉK VOLT,
ami hasonló a kórházban végzett fotodinámiás kezelés hatásosságához, viszont a betegek jóval kevesebb fájdalomról számoltak be.
A vizsgálat vezetője, Ana Gabriela Salvio elmondta, hogy munkatársaival már régóta dolgoznak a módszer kifejlesztésén, de a koronavírus-világjárvány felgyorsította a munkát.
A pandémia során ugyanis nehezebbé vált a kórházi kezelések kivitelezése, a karantén és a korlátozások miatt sok beteg el sem jutott a kórházba, és a kórházi ágyak is kisebb számban álltak rendelkezésre.
A bazalióma az összes bőrrák mintegy 70-80 százalékáért felelős, és gyakorisága növekvő tendenciát mutat.
Ez a daganat a leggyakrabban a fejen és a nyakon fordul elő, de bármely testrész bőrén megjelenhet. Legfőbb rizikófaktora az évek során a bőrfelületet ért napfény mennyisége és minősége.
Marie-Aleth Richard, az Európai Bőrgyógyászati Társaság igazgatósági tagja, a Marseille-i Egyetemi Kórház professzora szerint ez a módszer áttörést hozhat a bőrrák leggyakoribb fajtájának kezelésében, de először egy, a jelenleginél több beteg bevonásával készült klinikai vizsgálatra is szükség lesz.