Az állam átvállalja minden háztartás és kkv decemberi gázszámláját: Ez bezzeg nem megy le majd a hírekben
Ezt vajon le fogja adni a fősodratú média? Költői kérdés…!
A német kormány a napokban kétlépcsős energiaár-korlátozás keretében elfogadott egy javaslatot, amelynek értelmében kifizetik minden háztartás és kkv decemberi gázszámláját.
A számlák decemberi összegének visszatérítését jövőre differenciáltabb támogatási rendszer követi, amely maximalizálja a számlák felső összegét, de spórolásra ösztönzi a fogyasztókat.
A szabályozás értelmében a 2023 márciusa és 2024 áprilisa közötti időszakra kilowattóránként 0,12 eurót – nagyságrendileg 51,3 forintot – fizethetnek a magánháztartások ugyanannak a gázmennyiségnek a 80 százalékáért, amelyet a megelőző évben használtak fel
– számolt be róla a The Guardian.
A javaslat éles ellentétet képez azzal a korábbi rendszerrel, amelyben további gázilleték sújtotta volna a fogyasztókat októbertől kezdve.
A cél az lett volna, hogy kompenzációt nyújtsanak az energiaszolgáltatóknak a megnövekedett importköltségekért cserébe.
Az árplafon ugyan nagyobb népszerűségnek örvend, az azonban kérdéses, hogy mennyiben éri el a célját, tehát mennyiben szorítja rá a fogyasztókat a spórolásra.
Az első kommentek és vélemények már meg is jelentek a hír kapcsán, és mindenki azt feszegeti, arra utal, hogy ez a mainstream médiában aligha fog megjelenni.
“A csőd szélén álló német állam megteheti. Ezen kívül pedig a rendkívüli helyzetre tekintettel 3000 EUR-t adhatnak a cégek adómentesen dolgozóiknak”
-írja valaki.
Más ezt jegyzi meg:
“A sok hanyatló nyugatozás után ezt tuti nem fogja holnap leadni az M1 a hírekben.”
És valóban: kicsi az esély, hogy ez lemenjen a közszolgálati csatornán, ahol előszeretettel mutatják be és nevetgélnek azon, hogy nyugaton az állam mennyire magára hagyta az embereket, meg hogy mennyire magas a rezsiköltség.
Azt felejtik gyakran elmondani, hozzátenni, hogy nyugaton az emberek fizetéséből még így is bőven telik a rezsire, és nem felé, kétharmadát teszi ki a megélhetésnek, mint idehaza.