Kronovizor: a Vatikán elfeledett időgépe – olyan titokra derített fényt, ami miatt örökre elzárták a világ elől?
A Vatikán megpróbálta az időgép szerkezeti leírását megsemmisíteni, ahogyan magát az eszközt is.
Állítólag a Vatikáni Titkos Levéltár azonban fontos bizonyítékokat őriz…
Valójában a Vatikán tette lehetségessé az időutazást?
Létezik egy különös legenda, szóbeszéd, ami a Vatikánról és egy titokzatos időgépről szól.
Az elmondottak alapján akár még valami Verne Gyula regény is lehetne, azonban a történelem feljegyezte az esetet, írtak a szerkezetről.
Éppen ezért a legtöbb régész, történész elkezdett komolyabban is foglalkozni vele, nem véletlenül.
Ha ugyanis csak a fele igaz annak, amit a kronovizornak nevezett időképpel kapcsolatban állítanak, már az óriási hatással lenne az életünkre.
Ernetti atya és az időgépe
Az egésznek a kulcsa egy bizonyos Ernetti atya volt, aki 1950-ben fejlesztett ki egy szerkezetet, amivel állítólag vissza lehetett utazni az időben.
Állatólag még a CIA aktái között is fennmaradtak dokuemntumok, melyek igazolják az Enretti atya sztorit.
a CIA ügynökségen titkos divíziójának kísérletei az időutazásra vonatkozóan főleg egy középkori szerkezeten alapultak, melynek fennmaradt terveit újraálmodva egy bizonyos Pellegrino Ernetti atya készített modernkori időgépet az 1950-es években.
Ernetti atya egy bencés szerzetes volt, aki a Vatikán területén ténykedett, és sokan azt beszélték róla, hogy egy olyan szerkezet birtokában van, – mi több, ő a megálmodója – mely képes az időbe betekinteni.
Fontos megemlíteni, hogy ez egy olyan szerkezet volt, ami a klasszikus értelemben nem teljesen volt időkép Inkább egy a múltat és a jövőt maga előtt görgető ismeretlen elven működő szerkezet melynek segítségével bele lehetett nézni a múltba.
A szerkezetet magát kronovizorként emlegették, és állítólag egy középkorban kitalált szerkezet volt az alapja.
Alig maradt fenn valamilyen dokumentáció a szerkezetről
Az akkori szerkezetről szinte semmi nem maradt fenn, csak néhány korabeli leírás, melynek alapján Ernetti atya el tudta készíteni, mintegy isteni sugallatra.
A Vatikán titkos archívumában mg ma is fellelhetőek azok a rajzok, tervek, melyekhez Ernetti atya hozzájutott, és az atya saját tervei is, az időgéphez, pontosabban a kornovizorhoz kapcsolódóan.
Ernetti nem csak atya volt, egy bencés szerzetes, hanem komoly tudós és fizikus is. Tanszéket is vezetett annak idején a Benedetto Marcello tanszéken.
Komoly hitele volt tehát, és senki sem adott kétséget a szavainak, amikor azt mondta, képes betekinteni egy szerkezettel a múltba.
Ernettit kifejezetten érdekelni kezdték a szubatomi részecskékkel kapcsolatos elméletek, és kísérleti modellek.
Amikor hozzájutott a középkorból származó elírásokhoz, tudta, hogy az elv segítségével megoldást találhat arra, hogy újra alkossa a szerkezetet.
A kronovizor működési elve
A szerkezet egyfajta tévéként “vetítette” maga elá a múltat. Egyszóval úgy lehetett betekintést nyerni a már megtörtént eseményekbe, hogy abba nem avatkoztak bele.
Ez egyben fel is oldja az időutazás paradoxonját.
A végleges változattal állítólag 1972-ben készült el Ernetti atya, aki a korának műszaki zsenije is volt, nem csak egy egyszerű lelkész, atya.
Rengeteg fejlesztés követte még ezt, majd több ízben tartott vele bemutatókat, melyek mindig meggyőzték a hitetlenkedőket arról, hogy valóban a múltat látni a szerkezet képernyőjén.
1986-ban már széles közönség előtt is demonstrálta időgépének tényleges működését.
Az időszámításunk előtti 1969-ből származó görög előadás megjelenő képei elkápráztatták a közönséget és az akkori hivatali embereket is, szintúgy a médiát.
Látták a megfeszített Krisztust
A kronovizor hosszú időn keresztül működött, és mivel nem kapott nagy médiavisszhangot ahhoz képest, hogy miről van szó, mivel sokan nem hitték el a hírt, ezért az egyháznak nem volt szüksége arra, hogy eltusolja az ügyet.
Később azonban, Ernetti halála után a Vatikán nem hagyhatta, hogy a kronovizornak csak egyetlen darabja is fennmaradjon, és mindet megsemmisítette, a tervrajzokat, műszaki leírásokat pedig elégette.
Állítólag mindezt azért tették, mert a kronovizorban valami olyasmit láttak Krisztus keresztre feszítése kapcsán, mely alapjaiban döngölné a földbe az egyházat…
Hogy ez így volt-e vagy sem, azt nem tudni, de a Vatikán archívumában, ahová soha senkinek nem engednek betekintést, bizonyára még őrzik a titkot.