700 ezer éves emberi koponya írhat úja mindent: teljesen összetörte az Afrika-elméletet
Sokkoló felfedezést tettek a régészek, ami alapjaiban írja újra az emberi faj eredetét?
Előkerült egy 700 000 éves múltra visszatekintő emberi koponya, amelyet ma “Petralona emberként” vagy “Petralona Archanthropusként” ismernek.
Egy koponya váratlanul megboríthatja az eddigi evolúciós történelmünket?
Azóta a kutatók azon töprengenek, hogy pontosan honnan is származik ez a koponya, ami
jelentős vitát váltott ki.
A koponyát, amelyet az észak-görögországi Halkidikí-félszigeten lévő Petralonában egy barlang falában találtak, a legrégebbi emberi “europeoidnak” tartják (amely európai vonásokat mutat). Egy pásztor véletlenül fedezte fel a barlangot, amely tele volt cseppkővel.
A következő években a kutatók hatalmas mennyiségű kövületet tártak fel, köztük ember előtti fajokat, állatszőrt, megkövesedett fát, kő- és csontszerszámokat
és egyéb leleteket.
Dr. Aris Poulianos, egy szakértő antropológus, aki abban az időben a Moszkvai Egyetemen dolgozott, a koponya és a barlang kutatásával volt megbízva.
Tagja volt az UNESCO IUAES-nek, amely az Antropológiai és Etnológiai Tudományok Nemzetközi Szövetségét jelenti.
Később megalapította a Görög Antropológiai Egyesületet.
Dr. Poulianos korábbi, “A görögök eredete” című munkája már ismertté vált.
A kortárs görögök koponya- és antropometriai jellemzőinek kutatása szolgáltatta az alapot disszertációjához, amely bebizonyította, hogy a jelenlegi görögök az ókori görögök leszármazottai, nem pedig a szláv nemzeteké.
Egy barlangban találtak rá a vitatott leletre
Dr. Poulianos az 1970-es évek óta tanulmányozta a görögországi Petralona barlangjában felfedezett korai hominida maradványokat, és jól ismert vitatott korbecsléseiről.
Dr. Poulianos szerint a Petralona-barlangot 1959-ben véletlenül találták meg a helyi falusiak, akik forrást kerestek egy hegyoldalban.
A rengeteg barlang jelenléte egy olyan országban, ahol a mészkő a talaj 65%-át teszi ki, teljesen természetes.
Ezenkívül Görögországban található a világon a második legtöbb barlang Kína után.
Ezen képződmények ezreit vizsgálták, térképezték fel és tanulmányozták, és több mint 100-ról
ismerték el, hogy rendkívül érdekesek a látogatók számára.
A “Petralona emberről,” más néven Petralona Archanthropusról kiderült, hogy 700 000 éves, így ez a legidősebb Európában valaha feltárt ilyen korú európai ember.
Dr. Poulianos kutatásai alapján megállapították, hogy a petralonai ember nem Afrikából származik, hanem önállóan fejlődött Európában.
A modern ember afrikai eredetéről szóló elmélet azt sugallja, hogy a “Homo sapiens” néven ismert “anatómiailag modern emberek” 200 000 és 100 000 évvel ezelőttről Afrikából származtak, mielőtt elterjedtek a világ többi részén.
Ez az elképzelés azon a tényen alapult, hogy az őskori kövületek többségét Afrikában fedezték fel.
1964-ben két német kutató, Breitinger és Sickenberg azzal próbálta megcáfolni Dr. Poulianos megállapításait, hogy a koponya mindössze 50 000 éves, és egy Afrikából származó őstől származik.
Az Egyesült Államokban 1971-ben a tekintélyes Archaeology magazinban publikált kutatás
azonban megerősítette, hogy a koponya valójában 700 000 éves.
Ezt úgy határozták meg, hogy megvizsgálták a barlang rétegeit és az üledéket, ahol a koponyát megtalálták.
A barlangban végzett további kutatások számos különböző fajból származó kövület, elszigetelt fog, valamint két, ember előtti csontváz felfedezéséhez vezettek, amelyek 800 000 évesek voltak. 1995 szeptemberében Dr. Poulianos bemutatott egy Halkidikín, Trigliában talált elmeszesedett sípcsontot, amelyről azt állította, hogy az általa Homo erectus trilliensisnek nevezett Homo erectus formához tartozik, és az egész világon elterjedt az Égei-tengernek ezen régiójában, Európa délkeleti részéről 13 millió évvel ezelőtt, amit ő 11 millió évvel ezelőttre keltezett.
Alapjaiban mondhat ellent az Afrika-elméletnek
Poulianos úgy véli, hogy felfedezése megkérdőjelezheti az Afrika-elméletet az emberi evolúcióval kapcsolatban.
A legtöbb tudós, aki megvizsgálta a petralonai maradványokat, azt állítja, hogy a Petralona Archanthropus koponyája másfajta ősi embertől származik, mint a Homo erectus, és különbözik mind a hagyományos neandervölgyiektől, mind a modern emberektől az anatómiáját tekintve, de mindhárom faj jellemzőivel és erős európai jegyekkel rendelkezik.
Egy 700 000 évvel ezelőtti koponya, amely részben vagy egészben Homo sapiens, ellenkezik az Afrika-elmélettel.
Furcsaságok az eset és a kutató körül
Dr. Poulianos kutatásait azonban eltemették, mert ellentétesek voltak az emberi evolúció akkoriban uralkodó elméletével.
2012-ben Dr. Poulianost és feleségét megtámadták és megsebesítették, de megtalálták a felelősöket.
Ő és csapata nem tudtak visszamenni a barlangba, hogy befejezzék a kutatást.
Forrás: ÚjVilágtudat