Az emberiség előtt építhetett hidat egy ismereten civilizáció, még Ádám és Éva előtt?
Egy megdöbbentő, sokak szerint egyértelműen mesterséges struktúra: egyetlen “bibi” van vele… Akkor épülhetett, amikor még ember sem élt a Földön?!
Különös struktúra tartja lázban a régészeket
Létezik egy hely, egész pontosan a Dél-India egyik csúcsát Srí Lanka északnyugati részével összekötő apró szigetek és zátonyok láncolata, mely az utóbbi években nagy port kavaró viták tárgya, nem véletlenül.
Feljegyzések arról tanúskodnak, hogy kb. a 15. századig Ádám hídján száraz lábbal át lehetett kelni, azaz teljes egészében a tengerszint felett volt.
A hidat 1480-ban egy trópusi ciklon tette tönkre, majd a viharok egyre inkább kiszélesítették a szigetek közti szorosokat
Ami még ennél is érdekesebb, az a felvetés, miszerint könnyen lehet, hogy a híd egyáltalán nem a természet műve és erre állítólag több komoly bizonyítékot is találtak a régészek.
Ez azonban egy még érdekesebb kérdést vet fel, mely alapjaiban írhatja újra az emberiség és a Föld történetét.
Ha ugyanis a híd mesterséges, felvetődik a kérdés: kik építhették?
A híd ugyanis 1,7 millió éves, vagyis jóval azelőtt “épülhetett”, hogy emberek egyáltalán létezhettek volna, nemhogy a birtokában lettek volna annak a technikai tudásnak, hogy meg tudják építeni…
“Ádám hídja” végső bizonyíték arra, hogy nem mi vagyunk az elsők a Földön?
A Rámájana hindu eposz szerint Hanumán építette, aki segíteni akart Rámának abban, hogy átkeljen a tengerszoroson és megmentse Szítát.
A muszlim hagyomány szerint Ádám kelt át a „hídon”, miután kiűzetett az édenkertből.
Eszerint Ádám, az első ember a mennyből érkezett, és pont Srí Lankán ért földet. Át akart kelni Indiába, ám útját állta az óceán, ezért az Úrhoz imádkozott.
Angyalok siettek a segítségére, akik misztikus erejükkel pillanatok alatt megépítették a hidat, Ádám hídját. Ádám átlépdelt rajta, és Indiában telepedett le, utódai pedig innen vándoroltak szét a Földön.
Ez utóbbi valahol azt feltételezi, hogy az Édenkert valahol a régióban lehetett, ha elfogadjuk azt, hogy egy fizikailag a Földön létező helyről van szó, ami ugye közel sem biztos.
Ádám hídjával kapcsolatban a mai napig heves viták vannak, egyesek ugyanis azt állítják, hogy ez egy ember előtti másik civilizáció egyik utolsó fennmaradt “alkotása”.
“Valakik megépítették ezt a hidat, jóval azelőtt, hogy ember élt a Földön. Vagyis nem mi vagyunk az elsők ezen a bolygón – vélik sokan.
Az előző emberiség elméletében hívők azt állítják, hogy a jelenleg a Földön élő emberiség nem az első, hanem a második, vagy már a sokadik generációja egy ősi civilizációnak, mely korábban kipusztította önmagát vagy egy külső tényező eltörölte őket.
Hatalmas mesterséges kőtömbök nyomait fedezte fel a NASA?
Sokáig geológiai képződménynek tartották, mígnem a NASA felvételei olyasmit mutattak, aminek hatására a képek szenzációként járták be a világot.
A fotókon ugyanis tökéletesen kivehető, hogy a kőtömbök legalább 50 kilométer hosszan, precíz vonalban, egymástól azonos távolságra sorakoznak a víz alatt, ami egyértelműen a megtervezettség jele.
Kik rendelkezhettek akkoriban ilyen szintű technológiával? Hiszen a hivatalos álláspont szerint Homo sapiens is mindössze 150 ezer éve él a Földön.
Az Indiai Geológiai Intézet igazgatója, Dr. Badrinarayanan Srinivasan kutatást végzett a különleges földsánc környezetében, és arra a következtetésre jutott, hogy az mesterséges konstukció, vagyis ember készítette.
Dr. Badrinarayanan és kutatócsapata a híd mentén 10 lyukat fúrt. Körülbelül 6 méterrel a felszín alatt találtak egy konzisztens meszes homokkő réteget, korallokat és sziklához hasonló anyagokat.
A csapat 4-5 méterrel lejjebb egy réteg laza homokot is felfedezett, és ez alatt egy kemény sziklaképződményt, melyek szabályos kocka vagy téglatest alakúak voltak. Ezek képezik a keskeny földsáv alapját.
Tudósok úgy vélik tehát, hogy a híd mesterséges eredetét erős bizonyítékok támasztják alá: a szerkezet alapját képező rendkívül szabályos mészkőtömbök arra utalnak, hogy mesterséges konstukcióval van dolgunk.
Ezek a szabályos tömbök ugyanis nem lehetnek a természet megnyilvánulásai, azokat emberi, vagy más kéz alkothatta.
Nagy port kavaró vita a valódi eredetről
A mai napig nem tudtak megyegezésre jutni a struktúra eredetét illetően.
Felmerült egy hiányos de lehetséges tudományos magyarázat is, miszerint a híd valójában egy különös és véletlenül pont szabályosnak tűnő gyűrődés a Föld kérgén.
Ez azonban felvetné a nyilvánvaló kérdést:
Máshol a bolygón miért nem láthattunk sehol eddig még hasonló “geológiai” képződményeket?
Még a hoaxorfact.com tényellenőrző oldal is arra az álláspontra jutott, hogy meghatározhatatlan a struktúra természete.
Maradnak tehát a kérdőjelek, és ki-ki eldöntheti magában, mit fogad el magyarázatként…