RENDKÍVÜLI: Rákkeltőnek nyilváníthatja a WHO az aszpartámot, MINDENKIT érint!
Olyan megdönthetetlen kutatási anyagok és bizonyítékok láttak napvilágot, ami után a WHO azonnal felülvizsgálhatja az aszpartám használatát világszerte.
Rákkeltőnek nyilváníthatja a WHO az aszpartámot
Rákkeltő anyagnak nyilváníthatja a jövő héten az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Nemzetközi Rákkutató Ügynöksége (IARC) a világ egyik legnépszerűbb édesítőszerét, az aszpartámot
– számolt be róla a Reuters.
Az anyagot szinte biztos, hogy mindenki bevitte már valahogyan a szervezetébe: használják cukor helyett rágógumikban, szénsavas üdítőkben (például a Coca-Colában is).
Korábban az IARC határozatai alapján perek indultak korábban a káros, rákkeltő anyagok használata miatt.
Vagyis egy-egy ilyen határozat megjelenése komoly nyomást gyakorol az élelmiszergyártókra is, amik azzal szoktak védekezni, hogy a határozatokkal a szervezet nem csinál mást, csupán megzavarja a közvéleményt.
Az IARC határozata azért különlegesség, mert a WHO adalékanyagokkal foglalkozó bizottsága 1981 óta töretlenül azt állította, hogy az aszpartám biztonságos, biztonságosan fogyasztható.
A két testület várhatóan össze fogja hangolni az aszpartámmal kapcsolatos álláspontját.
Végig hazudtak a társadalomnak, eltitkolták a valódi kutatási anyagokat?
Többekben felvetődött és terjedni kezdtek különféle elméletek a médiában azzal kapcsolatban, hogy számos kutatási eredményt meghamisíthattak a múltban azért, hogy az aszpartámot az élelmiszeripar szélesebb körben gyárthassa.
Ezzel profitot hajtsanak fel maguknak.
A bevezetésének időszakában tudni még nem lehetett, legalábbis nem lehetett előre látni a rendszeres fogyasztással járó egészségügyi kockázatokat és következményeket.
Ugyanakkor az tény és tagadhatatlan, hogy az utóbbi 5-10 évben egyre több aggasztó, közvetett bizonyíték vetítette előre a mostani eredményeket és álláspontot.
A WHO határozatától függetlenül az aszpartám lobbi egészen biztosan felfog olyan tanulmányokat is “vonultatni”, melyek azt bizonyítják, hogy az aszpartám és a rák között nincs egyértelmű kapcsolat.
Mindezek ellenére a jelen tudásunk és a WHO tudása szerint egyre biztosabb hogy a daganatos megbetegedések és az aszpartám rendszeres fogyasztása között összefüggés van.
Éveken belül betilthatják a gyártását?
Ha a WHO a szigorítás mellett dönt, akkor is évek kellhetnek ahhoz, hogy az aszpartám alapú termékek “kikopjanak” a boltokból és a gyártók áttérjenek másra.