A Föld csak 6 ezer éves?! Egy Biblia szakértő állítja: bizonyítani is tudja!
A fiatal Föld kreacionistáknak a végén igazuk lehet, és az emberi történelem 98%-át elhazudták?!
Egy olyan megdöbbentő információ látott napvilágot, ami ha igaz, akkor mindent kidobhatunk, a törti könyveink jelentős részét is.
Az állítás ugyanis az, hogy a Föld nem 4,5 milliárd éves, mint ahogyan a tudomány mai állása kimondja, hanem “csupán”6000 éves.
Egy Biblia szakértő ugyanis azt mondja, hogy komoly bizonyítékokat talált arra, hogy ez tényleg így van.
Azt ugyebár mindenki tudja, hogy a kozmosz, a világmindenség 13,8 milliárd éve alakult ki ezután a Föld is, amely 4,5 milliárd éves de nem tudni pontosan, mikor jelent meg rajta az élet.
A fiatal Föld hívők szerint a Földünk alig 6, legfeljebb 10 ezer éves lehet.
Tom Meyer Biblia tudós és professzor szerint az erre utaló nyomok végig ott voltak az emberiség orra előtt.
A Mount St Helens kitörését hozta fel 40 évvel ezelőttről, ami komoly problémákra világított rá a kormeghatározási eljárások és azok hitelességét illetően.
Hihetetlen anyagot mozgatott meg és temetett maga alá, ezáltal felvetődött az, hogy a mélyebben fekvő leletek talán nem is több ezer év alatt kerültek a felszín alá, hanem néhány kivételes katasztrófát követően.
A vulkáni tufa kormeghatározása lehet a kulcs, ez ugyanis nem elég pontos, így az elmúlt több ezer év történelme sem elég pontos, sőt, messze áll a valóságtól.
Példának azért lett felhozva a Mount St. Helenens kitörésének katasztrófája, mert a később megvizsgált vulkáni anyagra azt hozta ki a kormeghatározás, hogy 60 ezer évtől egészen 2,8 millió éves is lehet, holott mindössze 6 éves volt, mert 6 évvel a katasztrófa után történt a vizsgálat.
Ez komoly kérdéseket vethet fel az emberiség és a Föld múltjával kapcsolatban.
Meyer professzor ebből “számolta le”, hogy valójában körülbelül 6 ezer éves lehet az ismert történelem.
Vagyis a dinoszauruszok is jóval közelebb voltak időben hozzánk, nem véletlen a sárkányokról és gyíkokról szóló ősi legendák, amik nem születhettek volna meg, ha az emberek nem találkoznak dínókkal is a múltban.
Legalábbis a professzor állítása szerint.
Természetesen nem mindenki ért egyet vele és társaival.
A tudósok egy része elrugaszkodottnak és abszurdnak tartja Meyer elméletét.
Mások nyitottabbak és azt mondják: a múlttal kapcsolatban semmiben sem lehetünk biztosak…
Ti mit gondoltok?