CímlapsztorikÉrdekes világ

A járvány után sem lehet majd sehová menni védettségi igazolvány nélkül? 1 hónap és elszabadul a pokol…

Tényleg pedzegetik, hogy minden így marad?!

Egyelőre nem tudni, meddig akarják fenntartani az oltással és védettségi igazolással járó (még csak most bevezetendő) plusz jogosítványokat.

Jogosítványt sem kötelező szerezni, mégsem lehet vezetni nélküle, hiszen az autózás veszélyes üzem.

Hirdetés

A koronavírus is az – vetődik fel a kérdés…

Csakis az oltottak, azaz védettségi igazolvánnyal rendelkezők vehetnek igénybe mától egyes szolgáltatásokat, a többiek rohadhatnak otthon vagy ahol akarnak.

Ahogy a miniszterelnök a péntek reggeli rádióinterjúban felsorolta:

moziba, színházba, zeneművészeti eseményre, edzőterembe, uszodába, fürdőbe, állatkertbe, vadas-, vidám- és kalandparkba, játszóházba, múzeumba, könyvtárba, meccsre, szállodába is csak az mehet, aki megkapta az első oltást vagy igazoltan átesett a betegségen, és erről megkapta a kártyáját is.

Igen ám, de egyre többször vetődik fel a kérdés: mi lesz a veszélyhelyzet, a járvány elvonulta után?

Amikor már a járványügyi számok nem indokolják ezt a fajta, sokakat megbotránkoztató kivételezést állampolgár és állampolgár között…

Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház főigazgató főorvosa szerint 60-70, de a koronavírus mutációinak megjelenése miatt akár 80 százalékos átoltottságra is szükség lehet.

Járványügyi szakemberek szerint jó, hogy a kormány a védettségi igazolvány nyújtotta előnyökkel ösztönzi a társadalmat, ugyanakkor felmerül, jogilag mennyire állja ez meg a helyét, esetleg nem diszkriminatív-e azokkal szemben, akik még önhibájukon kívül nem kaptak oltást vagy egyáltalán nem is vágynak rá.

“Nagyon furcsa élethelyzetek alakulhatnak ki, például én, miután beoltottak, el tudok menni színházba jövő pénteken, a 20 éves gyakornokom viszont, aki regisztrált, de még nem került sorra, nem.”

Hirdetés

Itt ugyan már felmerülhet a diszkrimináció kérdése…”

-mondja egy szakember.

Ugyanakkor hangsúlyozni kell, hogy járványügyi veszélyhelyzetben az Alaptörvény alapján sokkal súlyosabb jogkorlátozások megengedhetők, mint normál jogrendben.

Minél hosszabb ideig tart ez az egész kivételezgetés a beoltottakkal, annál nehezebben indokolható. Pár napot/hetet, maximum egy hónap türelmet talán még lehet kérni a be nem oltottaktól, de többet már szinte bizonyosan nagyon aggályos…

Az igazolvány és a kormány kommunikációja hamis biztonságérzetbe ringatja az embereket. Pedig a védettség csak a második oltás után alakul ki, ezért a kártyát is csak ez után lehetne kiadni.

Mindez romba dönti azt a jogi érvelést is, ami megengedi, hogy az igazolvánnyal látogathatók legyenek a közösségi terek.

Ha a kártyával rendelkezők is fertőzőképesek, akkor a különbségtétel alapja csak az lesz, hogy kinek van kártyája és kinek nincs.

Ez a fajta megkülönböztetés azonban már nem fogadható el, diszkriminatív és így alaptörvény-ellenes

-véli a TASZ.

Ti mit gondoltok?

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!