A legjobb természetes béltisztító módszerek: ezekkel állítsd vissza az egyensúlyt!
Néhány remek és természetes módját mutatjuk meg annak, hogyan tudod megtisztítani a bélrendszered.
Ehhez hívjuk segítségül a természet legegészségesebb hatású gyökérzöldségeit, gyümölcseit!
Aki nagy béltisztító kúrán akar átesni, annak ez a lista nagyon hasznos lesz!
Kutatások bizonyítják, hogy a szervezetünknek is jót tesz a böjt és a tisztítás.
A bélrendszer tisztán tartása legalább olyan fontos, mint a máj, a vese, a gyomor kímélése és támogatása. Mivel, hogyan tehetünk jót a vastagbelünknek?
A vastagbélben nagy mennyiségű baktérium él szimbiózisban a szervezettel. Számos betegség, emésztési panasz kapcsolatba hozható a káros bélbaktériumok elszaporodásával.
Ezért a legtöbbet akkor tehetünk a jól működő, egészséges vastagbélért, ha a hasznos baktériumokat (pre-, és probiotikum)támogatjuk, vagyis etetjük.
A legjobb a kiegyensúlyozott táplálkozás, minél több növényi rost fogyasztásával, a rostok ugyanis prebiotikumként működnek.
A legjobb prebiotikum források:
- csicsóka
- cikória
- egyéb gyökérzöldségek
- hagymafélék
- banán
- articsóka
- spárga
- olajos magvak
Emellett a bélflóránk számára nagyon fontosak a probiotikumok is.
A legjobb probiotikum források:
- joghurok
- savanyú káposzta
- egyéb erjesztett ételek
Ha figyelünk arra, hogy legalább hetente egyszer ne együnk húst, cukrot, kávét, tejet-tejterméket (kivéve az erjesztett joghurt, kefir), finomított szénhidrátot és csak nyers vagy párolt zöldséget, gyümölcsöt, pre-és probiotikumban gazdag élelmiszereket, legalább 2-3 liter folyadékot (zöldséglevet és tiszta vizet) fogyasszunk, már sokat tettünk a bélrendszerünkért.
A zöldséglé amúgy is nagyon fontos és jó egészség megőrző lehet, már csak a nagyon magas vitamin és rosttartalma miatt is.
Székrekedésre pedig kifejezetten hatásos lehet a lenmag, mely egyben megtisztítja a beleket, az útifűmag és görögszénamag mellett.