A WHO jelentése az egészségügy teljes összeomlását jósolja – nagy a baj
Azonnali cselekvésre szólították fel a világot…
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a várható élettartam növekedése miatt 2030-ra akár 40 millió új egészségügyi munkahelyre is szükség lehet, addigra azonban 9,9 millió orvos, ápoló és szülésznő fog hiányozni a szakmából.
Egy friss jelentés arra hívja fel a figyelmet, hogy sürgősen nyitni kell a mesterséges intelligencia és a digitális megoldások felé, hogy az egészségügyi rendszerek Európa-szerte fejlődni tudjanak.
Technológiai forradalomra, szélesebb körű ember-gép interakciókra és alapvető digitális tudás elsajátítására lesz szükség a járvány után, ha el akarjuk kerülni, hogy az európai egészségügyi rendszerek még nehezebb helyzetbe kerüljenek a következő évtizedben
– hangsúlyozza az EIT Health egy közelmúltban kiadott, a mesterséges intelligenciáról szóló jelentésben.
Szakértők és az orvostársadalom egyetért abban, hogy az olyan fontos tantárgyak , mint a mesterséges intelligencia, hiányoznak az orvosi egyetemek oktatási programjaiból, holott a fiatalok részéről van erre igény.
Az egészségügyi rendszerek sokat profitálhatnak a mesterséges intelligencia területén zajló fejlesztésekből, valamint a kapcsolódó technológiai újításokból.
Általuk a frontvonalban dolgozók is több időt tölthetnének a betegek gyógyításával.
A mesterséges intelligencia segítségével elért automatizáció enyhítene a munkaerőhiányon, felgyorsítaná az életmentő kezelésekkel kapcsolatos kutatásokat és fejlesztéseket.
Ezek nélkül az egészségügyi rendszerek maguktól összeomolhatnak a jövőben az emberek és a különféle betegségek súlya alatt.
Arról nem beszélve, hogy egy újabb világjárvány ismét alapjaiban boríthatná meg ezeket a rendszereket.
Még egyszer nem követhetjük el azt a hibát, mint a koronavírus járvány előtt: fel kell készülnünk, és mostantól nem fegyverkezési versenybe, hanem egészségügyi rendszer versenybe kell kezdenünk.