A WHO-nak súlyos kétségei vannak a kínai oltásokkal kapcsolatban
Nincs bizonyíték rá, hogy véd a súlyos lefolyástól?! Kiadták a közleményt, amit minden ország összes népének jogában áll tudni!
Megjelent az Egészségügyi Világszervezet (WHO) értékelése a kínai Sinopharm-vakcinákról.
A jó hír az, hogy a készítményt hatásosnak tartják a SARS-CoV-2. vírussal szemben.
A rossz hír viszont az, hogy nem találják elegendőnek a bizonyítékokat, hogy a készítmény hatásos lenne a súlyos covidos megbetegedések ellen, ahogy azt sem érzik megalapozottnak, hogy az időseknél megfelelő immunválaszt vált ki.
Bizonytalanok abban is, hogy elég a két dózis.
Viszont önmagában ez jelentheti azt is, hogy további kutatásokra van szükség.
A hivatalos információk alapján ezzel a vakcinával Magyarországon a 60 év feletti oltottak 20,60, az összes regisztrált legalább 17,55 százalékát immunizálták.
És itt jön a nagy kavar, ami alaposan elgondolkodtató…
A készítményt az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) végül nem vizsgálta be, egy kormányrendelet értelmében azért hagyta jóvá Szijjártó Péter külügyminiszter a magyarországi használatát vészhelyzeti engedéllyel, mert már 1 millió embert beoltottak vele.
Az Egészségügyi Világszervezet előzetes dokumentációja – amely a veszélyhelyzeti engedélyezési folyamat (EUL – Emergency Use Listing) döntését határozza meg – több szempontból is érdekes megállapításokat tesz.
A hivatalos megállapítások és TÉNYEK:
Mérsékelten biztos, hogy a kínai vakcina egy vagy két adagját követő súlyos nemkívánatos események kockázata felnőtteknél (18-59 évesek) alacsony.
Hivatalos állásfoglalás:
“Nagyon alacsony a bizalmunk a bizonyítékok minőségét illetően, hogy a BBIBP-CorV 2 adagja hatékony a PCR-rel megerősített Covid-19 megelőzésében olyan egyéneknél, akiknek társbetegségei vagy egészségi állapota növeli a súlyos Covid-19 kockázatát, amint azt a klinikai vizsgálatban is szerepeltették.
Nagyon alacsony a bizalmunk a bizonyítékok minőségét illetően, miszerint a BBIBP-CorV egy vagy két adagját követően a súlyos Covid-19 kockázatát növelő társbetegségekben vagy egészségi állapotokban szenvedő egyéneknél a súlyos nemkívánatos események kockázata alacsony.”
Van, ahol konkrétan meg is fogalmazták, hogy hiányosnak érzik a bizonyítékokat, így ezt tapasztalták az alábbi kérdésekben:
- Védelem a súlyos betegséggel szemben.
- A védelem időtartama, az emlékeztető adagok szükségessége és a vakcinával összefüggő fokozott betegség jövőbeli kockázata.
- Védelem az aggályos mutációkkal szemben.
Kimutatták, hogy bizonyos betegeknél a Sinopharm-vakcina egyáltalán nem vált ki antitestválaszt, valamint a sejtes immunválasz is gyengébb.
Magyarországon is vizsgálják már a Sinopharm-vakcina hatékonyságát, amellyel még Orbán Viktor miniszterelnököt is oltották.
Erről jobb, ha minden magyar ember tud!
Senkit sem kívánnak a hatóságok lebeszélni a vakcináról, mert még mindig elmondható, hogy ÉLETET MENTHET még így is.
Ugyanakkor elgondolkodtató információk ezek hivatalos forrásból, a magyar embereknek pedig joga van tudni ezekről!