CímlapsztorikÉrdekes világ

Az orosz füvesasszony szerint ez a 3 leghatásosabb gyógynövény

Ezekkel hosszabb és sokkal egészségesebb életet élhetnk – állítja.

Elena Fiodorovna Zaitseva sokak által csak az orosz füvesasszonyként ismert.

Az elmúlt években 1100 féle gyógynövényt sikerült kategorizálnia, mindegyikről tanulmányt készített, és kísérletezett velük.

Hirdetés

Ezek alapján talált 3 nagyon erősen gyógyhatású növényt.

Tarackbúza gyökere

Tarack szinte minden kertben előfordul. A növény gyökeréből készült főzettel enyhíthetők az ödémák, a húgyúti problémák, segít megakadályozni a vesekő kialakulását, de véd a bélbántalmaktól, a tüdőbetegségektől, a magas vérnyomástól, valamint enyhíti az ízületi panaszokat is.

A tarackbúza (Agropyron repens) gyógyhatása

A népgyógyászat húgyúti panaszok kezelésére alkalmazta főként. Ezen kívül remek köhögéscsillapító, és enyhe vizelethajtóként is funkcionál.

A főzete ezen kívül kiváló láz- és köhögéscsillapító, valamint gyenge vérnyomáscsökkentő.

Fogyasztása prosztataproblémák esetén is ajánlott, és segíti a máj-és a vesegyulladás gyógyulását. Felhasználása külsőleg: lemosóként remek hámosító, ezért csökkenti a bőrkiütéseket.

Gyermekláncfű gyökere

Az ebből készített főzet ugyanis képes csökkenteni a vérszegénység kialakulását, és megóvja emésztésünket is a diszfunkciótól. Emellett megelőzi a gyomorbántalmakat, a gyomor és a májrákot is, valamint az ízületi fájdalmakat jelentősen képes enyhíteni.

Erről ismerheti fel a májrák tüneteit – olvasson tovább!

Gyermekláncfű felhasználása

A gyermekláncfű minden része ehető! Igen, a virág is! Szárából kifolyó kesernyés nedve miatt a szár fogyasztása nem javasolt. Levelét-virágát nyersen, salátákhoz keverve is ehetjük.

Gyógyhatással a levél és a gyökér rendelkezik, ezt szedik-szárítják és keverik a különféle emésztésjavító, tisztító gyógyteákba.

Hirdetés

A gyermekláncfűből ízes mézet, szirupot és likőrt is lehet készíteni, vagy alkoholos tinktúrát.

Közönséges bojtorjángyökér

Igazi csoda az orosz füvesasszony szerint. Elűzi a vesekövet, enyhíti az ekcémát és a gyomorfekély tüneteit, valamint az égési sérüléseket.

A bojtorján gyökeréből készült tea vagy kivonat enyhíti a rákban szenvedők panaszait, de jót tesz a cukorbetegeknek, enyhíti a légúti panaszokat, szabályozza a vérkeringést, így védve a szervezetet a keringési betegségektől.

A középkorban élt Hildegard Von Bingen természettudós, botanikus apátnő a rosszindulatú daganatokat kezelte a bojtorjángyökér segítségével.

Drogként szárított gyökerét használják fel (Bardanae radix) (gyűjthető fajok ezen kívül az A. minus és az A. tomentosum).

A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként teakeverékek alkotórészeként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!