Brutális ütemben tágul az univerzum: a tudósok nem jönnek rá, mi okozza!
Minden korábbi modellt felrúgnak az új eredmények. Kozmikus rejtély előtt az emberiség?
Egy felfedezés sokmindent újraírhat.
A kozmosz mindig is egy eléggé rejtélye volt.
Egy olyan világjelenség, aminek aminek a megmagyarázásához sosem volt elég az, ha az ember megelégedett a válaszokkal.
Mindig újabb és újabb kérdéseket kellett feltenni, és kell majd a jövőben is, mert csak ez vihet minket előbbre.
Egy friss tanulmány szerint könnyen meglehet, hogy az univerzum olyan sebességgel változik, hogy a csillagászoknak újfajta fizikai megközelítést kell alkalmazniuk a feltevéseikhez, hogy lépést tudjanak tartani a kozmosz működésének megértésével.
A szóban forgó tanulmány kimondja, hogy az expanziós ráta körülbelül 10%-kal nagyobb, mint amennyit az ősrobbanás után számítanak…
Azt pedig gyakorlatilag kizártnak tartják, hogy véletlen egybeesés lenne, lévén a növekedési mutató most már elért egy olyan szintet, hogy elvessék ezt az ideát.
Részletes megfigyeléseket végeztek a Cefeida változó csillagokról, a csillagok speciális osztályáról, amelyeket az intergalaktikus távolságok becslésére használnak.
A kutatók megfigyelése megerősítette ezeket a távolságbecsléseket és javította a Hubble-konstans jelenlegi értékét, az univerzum expanziós arányának mérésére szolgáló értéket.
Hogy pontos mi okozza ezt a mechanizmust, még kérdéses, azonban most a tudósok abban látják a következő lépést, hogy a Hubble-konstans értékének bizonytalansági mutatóját leredukálják, ami 10 százalék volt 2001-ben.
5 százalék 2009-ben, és 1,9 százalék a jelenlegi tanulmányban. Céljuk, hogy ez a bizonytalanság 1 százalékra csökkenjen.
A kozmosz tehát mindig újabb rejtélyeket tartogat.
A jelenlegi rejtély megválaszolása pedig megint csak közelebb vihet minket az univerzum jobb megértéséhez.