Drámai mértékű kihalási hullám kezdetén vagyunk: dőlnek a világot fenntartó ökoszisztéma dominói
Ha a kihalás üteme a jelenlegi trendek szerint folytatódik, akkor az ENSZ jelentése szerint is 2050-re összeomolhat a Föld teljes létfenntartó hálózata.
A növények, a fák, az állatok… és az ember mind semmivé lesz.
A természet holokausztja
A helyzet nagyon súlyos, most egyáltalán nem a túlzások ideje van itt.
A szakértők és a természetvédelmi csoportok, valamint a kutatók egyöntetűen állítják, hogy drámai mértékű kihalási hullám kezdetén vagyunk.
A Föld flórája és faunája is pusztul, a gerincesek 80%-a a kihalás szélén van, vagyis a súlyosan veszélyeztetett csoportba tartozik.
A madaraknak szintén közel fele már sehol sincs, és az elmúlt 50 évben a Csendes-Óceán élővilágának is majdnem KÉTHARMADA pusztult ki.
Gyakorlatilag a világóceánok megüresedéséről beszélhetünk.
A Csendes-óceán pusztulásához és elsavasodásához egyébként nagyban hozzájárul a 2011-es fukusimai atomreaktor tragédiája is, mely miatt tömérdek mennyiségű radioaktív izotóp került a tengerekbe, óceánokba.
A hatodik kihalási hullám kezdete
A tudósok és a természevédelmi szakemberek egyöntetűen egyetértenek abban, hogy a jelenlegi hatodik tömeges kihalási hullám már kezdetét vette, sőt, az is lehet, hogy már egy ideje tart,
Testközelből fogjuk végignézni a rovar és állatvilág lassú, de módszeres hanyatlását, ha nem teszünk valamit, és nem indít az emberiség egy globális mentőakciót, vagy valamiféle akciótervet.
Egy 2017-es tanulmány szerint a fajok kihalásának mértéke az előzetes feltételezéseket és becsléseket is meghaladja.
Egy 2019-es kutatás megállapította, hogy a bolygón élő rovarok száma évente 2,5 százalékkal csökken.
Ha ez így folytatódik, nagyjából 2119-re egyáltalán nem maradnak rovarok a Földön.