CímlapsztorikTudomány

Élet nyomait találták a marsi agyagos talajba: világszenzációt jelenthetnek be

Valami metánt bocsát ki éjszaka a Marson. A NASA szerit egyetlen lépésre vannak attól, hogy bejelentsék a földönkívüli élet létezését.

A NASA Curiosity rovere által elvégzett ásatások során kerültek felszínre a vörös bolygó talajából olyan agyagminták, melyek alapján feltételezhető, hogy a Marson egykoron burjánzott az élet.

A marsi kőzetminták vizsgálata alkalmával spanyol tudósok a NASA szakembereivel kiegészülve bebizonyították, hogy a glaukinot agyagásványok fizikai struktúrája és kémiai összetétele teljesen megegyezik a földiével, ami arra enged következtetni, hogy szerves létformák vannak jeéena talajban.

Hirdetés

Emellett rejtélyes módon valami metánt termel éjszaka a Marson.

A NASA Curiosity marsjárója 2012-es landolása óta rendszeresen észlel metánt a Gale-kráter nevű formációban. Ami különösen érdekes, hogy az atmoszférában a gáz koncentrációja szezonális ingadozást mutat.

Az izgalmas adatokat a hangolható lézerspektrométer (TLS) nevű műszer mutatta ki.

Mivel az anyag az élet egyik lehetséges jele, a felfedezés felkeltette az asztrobiológusok érdeklődését.

A Földön a légköri metán jelentős részét mikrobák alakítják ki…

Egyre biztosabbnak vélik azonban a tudósok, és a NASA vezetése, hogy egyetlen lépésre vagyunk attól, hogy bejelentsék a földönkívüli élet létezését más bolygókon, például a Marson.

Ugyanis szinte minden jel arra mutat, hogy van valami a Mars talajában, annak mélyén, ami az összes biológia tankönyvet újraírhatja.

Ha itt felfedeznék az életet, annak messzemenő hatásai lennének a világegyetem és az idegen civilizációk utáni kutatásban is.

Hiszen attól kezdve önzőség és naivitás lenne azt gondolni, hogy máshol nem alakulhattak ki akár fejlett civilizációk…

Hirdetés
Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!