Érdekes világMisztikum

Fogy az időnk? Az idő felgyorsulásának a jelensége LÉTEZIK – tudósok kutatják, mi is történik

“Rohan az idő” – szoktuk gyakran mondani a hétköznapokban is. A valóság sokkal ijesztőbb, mint bárki gondolta volna.

A kvantumfizika ugyanis igazolja: valóban egyre gyorsabban telik az idő, és az emberi elmének jelentős hatása van rá.

Vagyis képesek vagyunk “manipulálni” az idő múlását?

Hirdetés

Elképesztő eredmények születtek!

Steve Taylor könyvet is írt a témáról Making Time címmel. Ebben két törvényt fogalmaz meg. Az egyik: ahogy telnek az évek, az idő mintha felgyorsulna. A másik: az idő lelassul, ha új környezetbe kerülünk, új dolgokat tapasztalunk.

Ez igaz is, és mára már tudományosan igazolt tény is.

Hihetetlen, de TÉNYLEG le tudjuk lassítani az idő múlását, és ugyanígy fel tudjuk gyorsítani magunk körül, ha nem vigyázunk nem figyelünk oda.

Emellett nemrég kvantumfizikai bizonyítékokat is találtak arra, hogy az időre ijesztő mértékben lehetünk mi magunk is hatással.

Olyannyira, hogy az eredmények egy része az eddig ismert fizika minden szabályát felrúgja…

Az idő és a megszerzett tudásmennyiség (ideértve az észleléseket, érzéseket, gondolatokat) közötti kapcsolat. Minél több információ áramlik az elménkbe, annál lassabbnak tűnik az idő múlása.

Ez részben megmagyarázza azt is, hogy a gyerekeknek miért tűnik úgy, mintha lassabban telne az idő, és miért gyorsul fel minden, ahogy öregszünk.

A gyerekek számára a világ lenyűgöző hely, telis-tele új élményekkel, érzésekkel, tapasztalatokkal. Az idő előrehaladtával azonban egyre kevesebb új inger éri az embert, egyre jobban megismerjük a minket körülvevő világot.

Hirdetés

Ezért van az, hogy leginkább a szüleinktől és az idősebbektől hallhatjuk, hogy nagyon rohan az idő.

Gyerekként az ember még mindent hihetetlenül sok időnek érzékel.

Az idő lelassításának kulcsa tehát az, hogy minden napot teljesen máshogy töltünk és élünk meg, ezáltal az agyunk és a TUDAT-unk olyan módba kapcsol, hogy elkezd bővülni az idő múlásával kapcsolatos tapasztalatunk és emlékeink.

Érdemes erre tehát figyelni, így lehetünk “tudatos időutazók”, bizonyos értelemben.

És mivel mindannyiunk ideje vészesen fogy, így gazdálkodhatunk a legjobban vele.

JELEN kell lenni, megélni a pillanatot.

Visszatérve a kvantumfizika által felfedezett új összefüggésekre: az ember tudat HATÁSSAL van a külvilágra, ez mára bizonyítottá vált.

Ez azt jelenti, hogy a gondolatok a fizikai valóságot is manipulálják. Ilyen például a hírhedt kettős rés kísérlet is.

Amikor a fény terjed, akkor hullámként viselkedik, de amikor műszereinkkel (fotódetektor, fényérzékeny film) elfogjuk, érzékeljük, akkor mindig részecskének mutatja magát.

Ezt a kettősséget felismerve a fizikusok felállítottak egy olyan lehetséges teóriát, hogy az elme, a puszta megfigyelés hatással van a fény viselkedésére, és egyes részecskékre.

Ez közvetlenül ugyan nem kapcsolódik az idő múlásának jelenségére, de közvetetten bizonyíthatja, hogy az elme puszta tudatossága, megfigyelése hatással van a valóságunkban keringő részecskékre, így talán az időre magára is képes kihatni.

Már amennyiben elfogadjuk, hogy létezik egyáltalán olyna, hogy idő…

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!