Hatalmas rejtett óceánt fedeztek fel a Földkéreg alatt, egyesek életformákról is beszélnek
Hatalmas mennyiségű víz, komplett óceánok nyomát fedezhették fel, melyek eddig soha nem látott életformáknak adhatnak otthont?
Ha a felfedezés teljes mértékben bebizonyosodik, ez lehet az emberiség talán legnagyobb felfedezése.
Világszenzációt hozó felfedezés
Nemrég óriási port kavart a hír, amikor a tudósok bejelentették: a vizsgálataik szerint ara lehet következtetni, hogy minden eddiginél nagyobb, rejtett óceánok lehetnek a Föld kérge alatt.
Minderre nem csak számítások és egyebek alapján következtettek, hanem a mélyből felhozott olyan ásványokból is, melyeket korábban soha nem láttak és nagyon magas volt a víztartalmuk.
Most pedig az is felvetődött, hogy akár eddig ismeretlen, már-már földönkívüliszerű lények élhetnek ezekben a rejtett, földalatti világokban.
Ha igazuk van a tudósoknak, akkor rengeteg a Föld mélyéről érkező aktivitás és jel, vagy az óceánok legmélyéről felszűrődő máig azonosítatlan hangok forrása is meglehet
– vélik sokan.
Ismeretlen élőlények a Föld kérge alatt?
Egy nemrég megjelent tudományosnak tűnő Tiktok videóban egyesek még ennél is tovább mennek és arról beszélnek, hogy létezhet a “belső Föld titkos világa, birodalma, mely egy komplett és bonyolult élővilágnak adhat otthont.
A Föld kérge alatt tehát ezen állítások szerint egy rejtett ökoszisztéma található.
Akár magasabb szintű élőlényekkel, mint például a bálnák, vagy polipok, kalmárok, vagy eddig teljesen elképzelhetetlennek és ismeretlennek gondolt élőlények.
A felvetésnek utána járva meglepő módon azt kell mondjuk, hogy valóban van valóságalapja.
Egy 2022 végi tanulmány szerint a Föld kérge alatt jelentős mennyiségű víz található.
Egy gyémánt mint tárgyi bizonyíték a rejtett óceán létére
A frankfurti Goethe Egyetem felfedezése alapján a bolygón belül, az úgynevezett átmeneti zónában ugyanis jelentős mennyiségű víz előfordulását bizonyították be – az átmeneti zóna az a terület, amely a Föld Felső- és Alsó köpenye közt helyezkedik el 410 és 660 km-es mélységben a felszínhez képest.
A kutatók erre a következtetésre az alapján jutottak, hogy Botswanában olyan gyémántot találtak, amely 660 km-es mélységből származott – tehát az átmeneti zóna és az Alsó köpeny határáról.
A kutatók pedig a gyémánt vizsgálatát követően arra jutottak, hogy ennek a víztartalma magas a sok magnézium-szilikát (pontosabban ennek egy speciális, magas nyomáson kialakuló fázisáról van szó) zárvány jelenléte miatt.
Egy rejtett, ismeretlen világ lehet odalent
A számítások szerint a terület akár a bolygó óceánjaiban található vízmennyiség hatszorosát is elnyelheti, vagyis akár annyi víz is lehet itt, mint amennyi a bolygó teljes felszíni vízkészlete, óceánokkal, tengerekkel, tavakkal és folyókkal együtt.
Most Verne Gyula is elégedetten csettintene.
Azonban az ismeretlen tengeri lényekkel, szörnyekkel teli óceánok képe valószínűleg fantázia marad.
A szakértők szerint ugyanis ebben a mélységben a víz nem marad meg folyékony formában, hanem egyszerűen ásványokban kötődik meg.
Tehát nem valamiféle folyékony hömpölygő anyagként kell rá gondolni.
Mindezek ellenére semmit sem szabad kizárni. Előfordulhat, hogy odalent a mélyben olyan számunka ismeretlen körülmények és nyomás, viszonyok uralkodnak, ahol a víz valamilyen más, nem kötött formában mégis jelen tud lenni, hangozzon ez bármennyire is furcsán a jelen ismereteink szerint.
Elméletben például a több kilométeres “üres” és érintetlen zárványokban előfordulhatnak olyan körülmények, ahol sajátos adottságok miatt a megkötött vízmolekulák és az ásványok teljesen másként viselkednek.