Egyéb

Jöhet az azonnali oltás majomhimlő ellen mindenkinek: előre leszimulálták 2021-ben?

Itt van, mit kell tudni a most Európában terjedő majomhimlőről, mely egyre durvábban kezd elszabadulni a kontinensen!

Az emúlt 2 hétben kezdett el terjedni, méghjozzá igen nagy mértékben.

A majomhimlő noha eddig sem volt teljesen ismeretlen betegség, és valószínűleg azért egy covid-szintű járvány talán nem okoz, de felrúg minden eddigi ismeretet a vírussal kapcsolatban.

Hirdetés

Előre leszimulálták 2021-ben?

Külön érdekes, hogy nemrég, 2021 márciusában (igen, amikor még tartott a covid is) az összeesküvés-elméletek hívei által felkapott világjárvány-szimulációt még 2021 márciusában végezte a Nuclear Threat Initiative (NTI) nevű amerikai nonprofit szervezet.

A NTI-t még 2001-ben hozta létre Ted Turner, a CNN alapítója, valamint Sam Nunn volt demokrata szenátor.

Az elképzelt forgatókönyv szerint, amint az az NTI saját oldalán is olvasható, a majomhimlő

– amelyet a valóságban most május 7-én azonosítottak először a briteknél – egy „Brinia” nevű országban jelent meg 2022 május közepén.

A szimuláció szerint a vírust mesterségesen alakították ki egy biolaborban, amelyet viszont nem őrizték eléggé, és ezáltal egy terrorszervezet hozzájutott a vírushoz, majd bejuttatta azt az országba.

A szimulációban a következő másfél évben a mesterségesen módosított majomhimlő világszerte elterjedt. A forgatókönyv szerint ráadásul nem volt ellene hatékony kezelés, így súlyos veszteségeket okozott: több mint 3 milliárd ember megfertőződött, akik közül 270 millióan meghaltak.

Amit a majomhimlőről tudni kell

A valóság azonban sokkal kevésbé aggasztó, ennek ellenére érdemes lesz résen lennie a WHO-nak.

Most van itt az ideje annak, hogy felkészüljünk a következő világjárványra

– üzenték ennek a videónak a végén.

Hirdetés

A majomhimlő vírusos fertőző betegség, amelynek legelső ismert esetét ötven éve, 1972-ben írták le a Kongói Demokratikus Köztársaságból.

Az első megbetegedés felfedezése óta eddig tizenegy, zömében közép-, illetve nyugat-afrikai országból, így többek között Gabonból, Libériából, Kamerunból, Nigériából, Elefántcsontpartról, a Közép-afrikai Köztársaságból, Sierra Leonéból, mindkét Kongóból és Dél-Szudánból jelentettek majomhimlő-fertőzést.

KÉT-HÁROM ÉVTIZEDIG CSAK ALACSONY FERTŐZÉSSZÁM ÉS LOKÁLISAN JÓL KÖRÜLHATÁROLHATÓ TERJEDÉSI ZÓNA JELLEMEZTE

ezt a himlővel rokon fertőző betegséget. Az esetszámok az ezredforduló óta kezdtek lassú növekedést mutatni, és a betegség elhagyva az afrikai kontinenst, más földrészeken is megjelent.

A KÓR EURÓPÁBAN IS MEGJELENT, SPANYOLORSZÁGBAN ÉS PORTUGÁLIÁBAN EDDIG 40 ESETET AZONOSÍTOTTAK,

Nagy Britanniából pedig 9 megerősített fertőzést jelentettek. Franciaországban is találtak már majomhimlős beteget, Párizsban.

A már lecsengőben lévő Covid-járvány miatt a közvélemény fokozottan érzékeny egy esetleges újabb pandémia lehetőségére, ezért is indokolt alaposan szemügyre venni, hogy vajon a majomhimlő jelenthet-e ismét komoly közegészségügyi fenyegetést?

Ezt most még nagyon nehéz megmondani.

A majomhimlő típusát tekintve a himlővel rokon fertőző betegség, amit a megjelenése után nem egészen tíz évvel később, 1980-ra sikerült visszaszorítani és majdnem teljesen felszámolni.

Az, hogy ennek ellenére később ismét lassan elkezdett terjedni, az egészségügyi szakemberek szerint arra vezethető vissza, hogy megszűntek a himlő elleni védőoltások, amik keresztvédettséget biztosítottak a majomhimlővel szemben.

Oltatni kell mindenkit?

Vagyis felmerülhet az, hogy oltatni kellene majomhimlő ellen, hogy vissza lehessen szorítani, mielőtt még nagyobb baj, vagy egy covid szintű világjárvány lesz belőle.

Sokan eleve oltásellenesek, vagy nagyon nagy gyanúval fogadják érthető módon a dolgot.

Szerintük ez az egész csak a vakcinagyárak újabb “műve” arra, hogy a következő évekre is meglegyen a profitjuk.

Mások pedig azt mondják, hogy ez butaság, hiszen rengeteg eleve a kötelező vakcina, és viszonylag jól el vannak a piac szereplői anyagi téren, így nem indokolt efféle világjárványok, vírusok szélnek eresztése.

Ti mit gondoltok?

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!