Karikó Katalin eljött és beszólt az oltáselleneseknek, tudatlanoknak nevezte őket
Szerinte az oltásellenesek és az oltatlanok okozzák a félelmet, amit meg kell szüntetni…
Csütörtökön adatta be magának a negyedik koronavírus elleni oltást Karikó Katalin, akit pénteken az ELTE díszdoktorává avattak.
A tiszteletére rendezett szimpóziumon a világhírű magyar biokémikus rengeteg mindent mondott most a nyilvánosságnak, de az egyik legnagyobb visszhangot az oltáselleneseknek való “beszólása” keltette.
Karikó Katalin ugyanis róluk meglehetősen negatív véleménnyel van.
Véletlenül sem akart lekezelő lenni, de lényegében a tudatlanokhoz hasonlította ezeket az embereket, és szerinte neki is kifejezetten személyes feladata az, hogy minél kevesebben legyenek.
@roxyblazeahivatalos Orbán Viktor rajza: kiszúrtam rajta valamit amiről senki sem beszél! 😂#orbánrajz #vicces #humoros #magyartiktok #magyarmémek #aicontent #roxyblaze #digitálisinfluenszer #orbánviktor #orbanviktor #közélet #roxyblaze #magyarvalóság #rajz ♬ eredeti hang – Roxy Blaze - Roxy Blaze
Mármint oltatlanok, és tudatlanok.
Egész pontosan azt mondta, hogy
“Tájékoztatni kell az embereket, mert a tudatlanság az egyik dolog, ami miatt – néha jogosan – félelmeik vannak”.
Azért a végére egy kis önkritika is belefért:
“Most ugyanez van: pénzt csinálnak az oltásellenességből.
Ezért is a feladatunk, hogy tájékoztassunk. Az átlagember nem tud eleget a tudományokról, ennek pedig mi vagyunk az oka…”
Karikó Katalin azt is elmondta, hogy nem foglalkozik, ha szidják vagy támadják, az ilyen levelekre nem válaszol
– ellentétben azokkal, melyekben segítséget kérnek tőle.
Mit gondoltok?
Van abban valami igazság, amit Karikó Katalin mondott?
Vagy nagyon rosszul látja?



