Egészségünk

Kolostori recept asztma ellen: ezzel vészelheted át a pollenszezont

A lenti recept kifejezetten hasznos lehet azoknak, akik kora tavasszal és tavasszal asztmával és szénanáthával küzdenek. Ez a recept segíthet enyhíteni a tüneteken.

30 g szárított kakukkfű és 25 g szárított, aprított kankalingyökeret negyed liter 70%-os alkoholba kell áztatni 3 hétig, majd leszűrni és naponta 3-szor 30 cseppet beszedni.

Gyomorra és az emésztésre (emésztési renyheség ellen) is jótékony hatással van, az ételhez adva étvágygerjesztő.

Hirdetés

Beindítja a májműködést és tisztítja a máj szöveteit, epetermelést intenzívebbé teszi, megfiatalítja azt.

Serkenti a vérkeringést, vérképzést, vérmérgezés, nemi betegségek, lepra, malária esetén javallt erős adagjának rendszeres fogyasztása.

A veséket tisztítja, nagyobb mennyiségben elfogyasztva vizeletképzéshez vezet (segíti a méregtelenítő folyamatokat), fogyókúrák, diétás étkezések alkalmával, de nehezebb ételek pl. bab, káposzta evésekor is érdemes használni.

Triptofán tartalma hatással van a depresszió és stresszes állapotra és az álmatlanságra egyaránt.

Néhány beszámoló szerint szaporítja a vörösvérsejteket (vas tartalma) vérszegénység ellen és magas vérnyomásra kedvező hatással van kálium tartalma miatt, véráram szabályozó hatása a sebek gyógyulását gyorsítja jótékony hatásával.

Az illóolaja (timol) epehajtó, bélféregűző, bőrvörösítő kenőcsökbe és viszketéscsillapító kenőcsökbe, szájvizekbe, parfümériában, szappanokhoz, likőrökhöz, fogkrémekhez, hajvizekhez nyer felhasználást.

A timol fertőtlenítőszer, fájdalomcsillapító, kórokozó ellenes (antimikrobiális – csíraölő), vírusellenes – a kerti izsóphoz hasonló hatás -, összehúzó, szélhajtó, nyákoldó-köptető hatású.

Gázképződés, hascsikarás, hasmenés, gyomorgörcsök esetében használható. Illóolaja cukorra cseppentve hurutoldó hatású.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!