Letarolhatja a járvány a harmadik világot: a szegények “tarvágása” következik?
Emberemlékezet óta a legsúlyosabb humanitárius katasztrófa fenyeget.
A harmadik világban lehet a koronavírus-járvány következő gócpontja.
A borúlátók szerint a fertőzöttek száma a világon hamarosan elérheti az egymilliárdot, amivel emberemlékezet óta a legsúlyosabb humanitárius katasztrófa fenyeget.
Bár Donald Trumptól eltérően nem javasoltak fertőtlenítőszert intravénásan a koronavírus ellen, néhány afrikai vezetőnek azért akad sajátos ötlete.
Andry Rajoelina madagaszkári elnök szerint a Covid-organics nevű gyógynövényfőzet hatásos a betegség ellen. Guineai kollégája, Alpha Condé azt javasolta honfitársainak, hogy igyanak meleg vizet és lélegezzenek be mentolt.
Mike Sonko, a kenyai Nairobi kormányzója kis üvegcsékben Hennessy konyakot osztogatott „torokfertőtlenítőként”, ami finom ital, a francia gyártó viszont kötelességének érezte cáfolni, hogy a konyaknak vírusölő hatása lenne.
Tanzániában és Burundiban abban bíznak, hogy Isten megállítja a járványt, ezért nem is tiltották be a miséket, és a kijárást sem korlátozták.
Afrikában és általában a fejlődő országokban az efféle badarságok nem segítik a járvány megfékezését, de a legnagyobb veszélyt mégsem ezek jelentik.
Míg a fejlett világban másfél-két méteres távolságtartást javasolnak, a fejlődő országok várostervezés nélkül épített, zsúfolt lakóövezeteiben – ahol gyakran több család él egy fedél alatt – az elszigetelődés kivitelezhetetlen.