CímlapsztorikMisztikum

Ma este bekövetkezik a világvége? Avagy amit a maja naptár és a 800 éve nem látott együttállás hozhat…

2020 december 21-e fordulópont lehet a világunkban – állítják. hamarosan kiderül, kinek lesz igaza.

Hétfő este különleges élményben lehet része annak, aki sötétedés után a derült égboltot kémleli:

A Jupiter és a Szaturnusz annyira közel látszik majd egymáshoz, hogy párosuk gyakorlatilag egyetlen fényes csillagként fog ragyogni a délnyugati horizont közelében.

Hirdetés

A látvány akár szabad szemmel, akár távcsövön keresztül szemlélve rendkívüli lesz – ezért is érdemes tehát megfigyelni most, mert hasonlóan szoros együttállásra 2080-ig kell várni.

Ugyanilyen, illetve ugyanez az esemény okozhatta a híres betlehemi csillagot is, mely Jézus születését mutatta a napkeleti bölcseknek a Biblia szerint.

Éppen ezért a dátumot rengeteg misztikum övezte emiatt.

Egyesek nem kevesebbet várnak a mai napon, mint Krisztus újbóli leszületését a Földre.

A Bibliából egyébként tudni lehet, hogy Jézus akkor fog majd visszatérni a Földre, amikor ott a legnagyobb lesz a sötétség, és amikor a bűn szinte elárasztotta a világunkat.

Ha szétnézünk 2020-ban, akkor könnyen megvonható sokak szerint a párhuzam.

Mások azonban azt mondják, hogy a maja naptár által “megjósolt” világvége fog bekövetkezni este.

Az eredetileg 2012-re szóló naptárat állítólag elszámolták, és valójában 2020 december 21-én ér véget.

A legendák szerint lemegy a Nap, majd örök sötétség köszönt a Földünkre, amit csillagászatilag aligha lehet komolyan véve értelmezni…

Hirdetés

Akinek lehetősége lesz, mindenképpen vessen egy pillantást az együttállásra távcsővel, akár egy közepes méretű binokulárral is!

Nem túlzás azt állítani, hogy életre szóló élményben lehet része az együttállás megfigyelőinek, de legalábbis ez egy egyszeri lehetőség az életben.

A Jupiter 11,86 éves periódussal kering a Nap körül, míg a távolabb lévő Szaturnusz 29,46 év alatt tesz meg egy kört (pontosabban ellipszist), vagyis a két bolygó 5:2-es rezonanciában áll egymással.

Mindez azt jelenti, hogy a közel 59 évenként a két bolygó ugyanott fog tartani saját pályáján, vagyis kellően távolról (a mi szemszögünkből) szemlélve gyakorlatilag egymás mellett fognak elhelyezkedni.

Az azonban nem törvényszerű, hogy mindig ilyen szoros együttállás forduljon elő.

A rezonancia egyrészt nem tökéletes, valamint saját bolygónk aktuális pozíciója is számít a Jupiter–Szaturnusz-együttállás tényleges látványában, ezért nem mindig lehet rendkívül szoros együttállást megfigyelni.

2080. március 15-én éppenséggel az ideihez hasonló távolságban fog látszani a két bolygó, a következő szoros együttállásra azonban a 25. századig kell várni…

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!