Működésbe hozták az emberiség legbonyolultabb és legnagyszabásúbb szerkezetét: a Mesterséges Nap
150 millió Celsius fokon működik. Ráadásul nem hoz létre olyan hulladékanyagokat, melyek mérgezőek lennének a világra, és ugyanúgy nincsen károsanyag-kibocsátása, mint a már megszokott atomreaktoroknak sem.
Az atomenergia létjogosultságát azzal indokolják, hogy a rendelkezésre állása sokkal optimálisabb, mint a megújulóké.
Magyarán akkor is termel energiát, ha este tökéletes szélcsend van.
Ezzel pedig nehéz lenne vitatkozni, ahogyan azzal is, hogy borzalmas melléktermékei, hulladékai vannak.
A hazai energiatermelés szerencsére egyre nagyobb mértékben támaszkodik a megújuló forrásokra, azok közt is a napenergiára.
Ebbe a játékba a háztartások is szép számmal szállnak be, ami külön nagy öröm. Csakhogy az atomenergia kicsit sem kikerülhető lehetőség, már persze abban az esetben, ha a szén-olaj-gáz hármasról szeretnénk lemondani határos időn belül.
Az atomreaktorok a maghasadás energiáját hasznosítják, melynek végterméke a sugárzó anyagok tömkelege.
Ugyanakkor nem csak az atommagok hasadása, hanem azok fúziója, vagyis egyesülése is elképesztő energiákat szabadít fel.
Ez történik a Nap belsejében is, ez az élet mozgatásához szükséges energia forrása. Az emberiség pedig igencsak régóta ácsingózik erre a képességre, vagyis a magfúzió létrehozására.
Kína pedig megcsinálta.
Most már hivatalosan is bekapcsolták a mesterséges napot, azt a fúziós reaktort, mely képes reprodukálni a Napban lejátszódó folyamatokat, ezzel pedig olyan energiatermelést tesz lehetővé, mely méltó társa lehet a megújuló forrásoknak, és amely kiválthatja a maghasadással keletkező energia igényét is.
A hasadással ellentétben ugyanis a fúzió nem hoz létre olyan hulladékanyagokat, melyek mérgezőek lennének a világra, és ugyanúgy nincsen károsanyag-kibocsátása, mint a már megszokott atomreaktoroknak sem.
Igaz, hogy a működéséhez 150 millió Celsius – fok kell, de a befektetett energia többszörösét képes megtermelni, ráadásul mindezt biztonságosabban és tisztábban, mint az eddig alkalmazott technológiák, valamit a rendelkezésre állás kérdésében is tökéletesen alkalmasnak bizonyul.