Rothschild feleség: „Ha a fiaim nem akarnának háborút, soha nem lenne több!”
Ijesztő kiszólás lebbenti fel a fátylat a világelit legfelsőbb köreiből: tényleg ők irányítanak mindent a Földön?!
1849-ben halt meg Gutele Schnaper, Mayer Amschel Rothschild felesége.
Azonban amit nem sokkal a halála előtt mondott, az máig óriási viták tárgya és nagyon sokat idézik, nem véletlenül.
Halála előtt a következőket mondta ugyanis, amivel rávilágított a világunk mögött álló, azt irányító elit természetére:
„Ha a fiaim nem akarnának háborút, soha nem lenne több!”
Belegondoltatok, hogy mit is mondott tulajdonképpen ezzel ki?
Amerika kettéválasztását már régen a polgárháború előtt megtervezték az európai pénzügyi erők.
E bankárok féltek, hogy ha Amerika országként egyben marad, gazdasági és pénzügyi függetlenséget nyer, ami viszont felborítaná uralmukat.
A Rothschild-család szava döntő volt.
Rögtön felismerték a fantasztikus előnyét, ha eladósodva a bankároknak, az élénk, magabiztos és önellátó Köztársaságot, két gyenge demokráciával helyettesítik. Útnak indították hát titkos ügynökeiket, hogy szakadékot ássanak a Köztársaság két fele közé.
Bárki, aki országunk pénze felett uralkodik, mindenképpen minden kereskedelmet és iparágat teljesen ural… és ha az ember rájön, hogy tulajdonképpen az egész rendszer igen könnyen uralható néhány legfelső hatalommal bíró ember révén, akkor már nem is kell elmagyarázni, hogyan keletkeznek a válság és infláció időszakai…
„Ezek a vérszívó és méregkeverő emberek az utóbbi évszázadban iszonyatos szenvedést okoztak Európában és hatalmas vagyont halmoztak fel oly módon, hogy háborúkat provokáltak ki országok között, amelyeknek semmi bajuk nem volt egymással és soha nem kellett volna háborúzniuk.
Bárhol is legyen baj Európában, híreszteljék bármikor, hogy háború lesz, amitől az emberek fejében a változástól és a balsorstól való félelem megjelenik, biztosak lehetnek abban, hogy egy görbe orrú Rothschild valahol a felforgatás közelében ólálkodik.”
Az efféle megjegyzések egyre jobban aggasztják a Rothschildokat, és a század vége felé megveszik a Reuters nevű hírügynökséget, hogy valamilyen szintű hatalmuk legyen a média felett.