CímlapsztorikÉrdekes világ

Vége a rezsicsökkentésnek: 50 ezres villany és 130 ezres gázszámlák jönnek és ez még semmi!

Itt vannak a részletek, a kormány kiadta a tájékoztatást.

Nagyon sokaknál rezeg a léc! Emberek, kössük fel a gatyánkat, nehéz ősz, tél vár ránk!

A kormány tegnap bejelentette a legsötétebb időket előre vetítő dolgot.

Hirdetés

Vége a rezsicsökkentésnek.

Állításuk szerint ez a háztartások háromnegyedét nem érinti, de aki számolgat egy kicsit és nézi a saját fogyasztását, jól látható, hogy könnyen bele lehet majd esni a “túlfogyasztásba”, az átlag feletti részbe.

Akkor epdig ha valaki így jár, nagyon de nagyon durván megsarcolják…

Mennyivel fogok többet fizetni, ha átlag felett fogyasztok?

Ezt nem lehet biztosan megmondani. Gulyás Gergely szerint a fent jelzett átlagos mennyiségek után piaci ár esetében jelenleg 50 833 forint lenne a villanyszámla, illetve 131 441 forint a gázszámla. Mégsem ennyit kell majd fizetnie annak, aki többet fogyaszt, mint az átlag.

Az átlagos mennyiség erejéig ugyanis minden lakossági háztartás a rezsicsökkentett árat fizeti (ami most 7750 forint a villany és 15 833 forint a gáz esetében), és csak az e feletti mennyiségért kell a piaci árat kicsengetni.

Ez pedig minden egyes további kW/h áram után 242, minden egyes további köbméter gáz után 912,8 forint lenne, ha annyi maradna a piaci ár, mint amivel szerdán Gulyás Gergely számolt. Ez azonban a jövőben a változhat akár pozitív akár negatív irányba.

Ráadásul ha valaki árammal fűt, és egyáltalán nem használ gázt, akkor is érvényes rá a havi limit.

Az átalányban fizetők 12 hónapra leosztva fizetnek majd.

Hirdetés

De ez még nem teljesen világos: akinél a szolgáltató magasabb fogyasztást regisztrál, mint amennyi után az átalányt fizette, annak utólag egy összegben kiszámlázzák a különbözetet.

Az éves leolvasások és elszámolások metódusa alapján igenis előfordulhat a jövőben, hogy valaki borsos, egyszeri „piaci” fizetési kötelezettséggel szembesül.

A miniszter által elmondottak alapján egy havi limitet állapítottak meg – minden bizonnyal az éves átlagos fogyasztást visszavetítve egy hónapra.

Ebből az következik, hogy a rezsicsökkentési limitet havonta kell értelmezni.

Aki egyik hónapban alatta marad, annak abban a hónapban nem keletkezik piaci fizetési kötelezettsége. De ha egy másik hónapban a limit fölött fogyaszt, azt a részt piaci áron kell kifizetnie.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!