Címlapsztorik

Vérrög két magyar nő szervezetében az AstraZeneca-oltás után pár nappal!

Fontos bejelentést tettek, megszólaltak illetékesek is az ügy kapcsán.

Két nőnek is mélyvénás trombózisa lett pár nappal azután, hogy megkapták az AstraZeneca koronavírus elleni oltását. Történetükről a 444.hu számolt be.

Egy 37 éves nő április 6-án kapott AstraZeneca oltást. A lap szerint a nő az oltás előtt beszélgetett arról a háziorvosával, hogy 15 éve fogamzásgátlót szed, ami korábban sosem jelentett problémát, és a családban sem volt trombózishajlam. Bár az orvos azt mondta, hogy a fogamzásgátló növeli a trombózis kockázatát, mégis ajánlotta neki, hogy vegye fel az AstraZenecát.

Hirdetés

A nő arról is mesélt a lapnak, hogy nála is jelentkeztek az oltás utáni szokásos mellékhatások: lázas volt, fájt mindene, de a harmadik napra már jól volt. Az oltás után négy nappal azonban fájni kezdett a dereka, zsibbadt és be is dagadt a lába.

A mentők bevitték egy budapesti kórházba, ahol megállapították, hogy vérrög alakult ki a lágyéka közelében. A nő azt állítja, többször is rákérdezett a kórházban, jelentik-e valahol, hogy az oltás után alakult ki a vérrög, de konkrét választ nem kapott rá.

Az egyik orvos azt mondta neki, hogy valószínűleg a fogamzásgátló miatt alakulhatott ki nála a vérrög, a nő azonban furcsállta ezt, hiszen már 15 éve szedi a gyógyszert.

Később átszállították egy másik kórházba, ahol gyógytornásztól hallotta, hogy nem ő az egyetlen, aki így járt az oltás után.

Egyébként a zárójelentésébe sem írták bele, hogy az oltás után jelentkezett a trombózis.
Egy orvos később telefonon mondta neki, hogy jelzik az itthoni és a nemzetközi hatóságok felé is az ügyet.

Bár már sok idő telt el a trombózis óta, a nő még mindig alig tud lábra állni, és még legalább fél évig kell kompressziós harisnyát hordania és vérhígítót szednie – jegyzi meg a lap.

A kórházban viszont összeismerkedett egy másik nővel is, akinél ugyanez a probléma jelentkezett. A 46 éves nő szintén április 6-án kapta az oltást háziorvosától.

Ő a szokásos oltás utáni tünetek után két nappal nyilallást érzett az egyik lábában, majd elment a háziorvosához, aki megállapította, hogy trombózisa van.

Nála viszont beleírták a zárójelentésbe, hogy valószínűleg az AstraZeneca vakcinája váltotta ki a trombózist.
Most ő is vérhígítót szed, és azt mondja, az sem kizárt, hogy egész életében vérhígítót kell majd szednie.

Hirdetés

De a 444.hu szerint többen is írtak hasonló, meg nem erősített történeteket az AstraZenecával oltottak egyik Facebook-csoportjába.

A lapnak nyilatkozó, trombózisból lábadozó két nőt az zavarja leginkább, hogy nincs rendes tájékoztatás, és mindenkinek, válogatás nélkül adják az oltást.

Egyikük sem oltásellenes, de azt szeretnék, hogy másokkal ugyanez már ne történhessen meg.

Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) egyébként április 7-én jelentette be, hogy a vérrögképződés az AstraZeneca nagyon ritka mellékhatása.

Forrás: SzeretlekMagyarország

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld közösségi oldalunkat, ezzel is támogatva az oldal további működését

Ezzel egyúttal támogatod munkánkat.