CímlapsztorikÉrdekes világ

10 jel, hogy Magyarország nyerésre áll a koronavírussal szemben: ez történelmi győzelem lehet

Győzelem egy láthatatlan hadsereg ellen, mely a világ nagyhatalmait is térdre kényszerítette.

Minket, magyarokat és leleményességünket azonban nem tudta.

Lapos maradt a járványgörbe

Hirdetés

Magyarországé az ötödik legjobb járványgörbe a világon. Ez azt mutatja meg, hogy hogyan változik a megbetegedések száma.

A kijárási korlátozások, a maszkviselés, a szolgáltatások, üzletek bezárása, rövidített nyitvatartása, az otthon maradás mind azt a célt szolgálják, hogy ne kerüljön kezelhetetlenül sok beteg egyszerre kórházba, vagyis a járványgörbe ellaposodjon. Így is lett.

Csökken az új esetek száma

Napok óta nem emelkedik a betegszám, vagyis nincs több új eset, mint ahányan meggyógyulnak. Utoljára március 20-án volt annyi új beteg, mint tegnap. Lapzártakor 20 új fertőzésről volt adat és 3178 beazonosított fertőzöttet tartottak nyilván.

Óvatos nyitás

Mivel betartjuk a szabályokat, lassan visszakapjuk a régi életünket. Vidéken feloldották a korlátozásokat, hétfőtől ott már megnyithattak a vendéglátóhelyek teraszai, nem kell 3-kor bezárniuk a boltoknak és strandolni is lehet.

Budapesten ezen a hét végén már nem zárják le a Margitszigetet, és a fővárosi és Pest megyei lakosok is mehetnek vidékre. A budapesti korlátozások feloldására még várni kell egy kicsit.

Hatékony kezelés

Két betegen kipróbálták és úgy tűnik, hatékony a vérplazmás kezelés. A betegségen már átesett emberekből vett vérplazma tartalmazza a vírus ellenanyagát, amit ha beadnak más betegekbe, a legsúlyosabb tünetek mérséklődnek, így elkerülhető a tragédia.

Hirdetés

Nem minden gyógyult páciens vérplazmája megfelelő, de így is ígéretes a terápia.

Közel a vakcina

Fél év, háromnegyed év múlva meglehet a vakcina, erre számít Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora. Az egész világon minden szakember ezt kutatja, idő kérdése, hogy megtalálják a megoldást.

Merkely szerint ezzel végleg legyőzzük ezt a vírust, és ha rajta múlna, kötelezővé tenné az oltást mindenkinek.

Nem kedvez a jó idő a kórnak

Jön a nyár, a meleg és napsütés, az UV-sugárzás pedig a vírus ellen dolgozik. A napfénytől képződő D-vitamin felvértezi az immunrendszert a vírus támadásával szemben.

A légúti fertőzés az influenzához hasonlóan az őszi, téli szezon betegsége, nyáron nem jellemző, mert nem megfelelőek a körülmények a kórokozónak. Ezért is számolnak sokan azzal, hogy a Covid–19 is visszahúzódik.

Használ a szabad levegő

Ahogy egyre jobb az idő, hosszabbak a nappalok és melegebb is van, egyre többen tartózkodnak szabad levegőn az emberek.

A koronavírus is jellemzően zárt térben fertőz, a szabadban a légáramlás felhígítja, elsodorja a kórokozót tartalmazó páracseppeket, sokkal kisebb a fertőzőképessége, és hamarabb elpusztul.

Fegyelmezettek a magyarok

Betartja a járványellenes intézkedéseket az emberek többsége. Alig látni valakit maszk nélkül az utcán, kötelező viselet lett a boltokban és a közlekedésben.

Temérdek szappant, fertőtlenítőt vásárolnak, használnak a magyarok, és tartják a távolságot.

Figyelnek a nagy gyárak is

Lassan újraindul a termelés, a kecskeméti Mercedes-gyárban például 120 járványellenes szabály bevezetésével ismét működhetnek az összeszerelő üzemek.

Többhetes leállás után április 28-án kezdték lépcsőzetesen a termelést és fokozatosan térnek vissza a normális működéshez.

Beindul az utazás

Horvátország szeretettel várná nyáron a magyarokat, és ha elfogadják az erről szóló javaslatot, már csak a honfitársainkon múlik, mernek-e utazni.

Elindultak az első repülőjáratok is Budapestről, pedig a légi közlekedés volt az első, amit befagyasztott a koronavírus.

Forrás: Blikk

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!