10 természetes fájdalomcsillapító: ezeket használd, ne a pirulákat!
Gyomorfájdalmakra, fejfájásra, görcsoldásra más és más természetes “csodaszer” a hatékony, itt a lista!
A természet által kínált gyógymódok sokkal egészségesebbek, nem károsítják a májat, és sok esetben még finomak is és ténylegesen beválnak!
Ananász görcsoldásra
A benne lévő bromelain nevű vegyület hatékony fegyver a krónikus fájdalom ellen, különösen ízületi gyulladások esetén, mert felemészti a vér egyik fehérjéjét, a fibrint, amit a szervezet sérülés esetén termel.
Ez a fehérje a felelős a seb körüli ödémák, duzzanatok és a fájdalom kialakulásáért, így ha csökken a mennyisége, a gyulladással járó kellemetlen érzések is mérséklődnek.
Erőteljes emésztésserkentő hatása miatt fogyókúrázók számára is hasznos, de puffadást enyhítő hatása miatt a menstruációs görcsökön is hatékonyan segít, ráadásul a benne lévő C-vitamin az immunrendszert is erősíti.
Gyömbér izomfájdalmakra
Ezerféleképp felhasználható, Magyarországon mégis valamiért kevésbé ismert gyógynövény, mely nem csak finom, de egészséges is.
Erőteljes vérkeringés-serkentő hatása révén nagyon jó izomfájdalmakra, migrénre, de hányinger és megfázás ellen is.
Erjedésgátló tulajdonságai révén segíti az emésztést, és enyhíti a puffadást. Az ízületi gyulladás tüneteinek csökkentésében is hatékony, mivel gátolja a gyulladáskeltő anyagok képződését.
Fokhagyma ízületi gyulladásokra
Természetes antibiotikumnak is szokták nevezni, joggal. Allicintartalma ugyanis erősen antibakteriális hatású, így télen különösen hatékony mindenfajta fertőzés megelőzésére.
Ám kevesebben tudják, hogy fájdalomcsillapításra is használható: az apróra zúzott fokhagymát olívaolajjal keverve nagyszerű masszázsolajat készíthetünk, amely bedörzsölve gyorsan enyhíti a fájdalmat. Emellett fogfájásra, fülfájásra is hatékony.
Szegfűszeg fogfájásra
Már évszázadok óta használják a fájós fogakra a szegfűszeget – és nem véletlenül! Magas eugenoltartalma fertőtlenítő és természetes érzéstelenítő hatása miatt valóban csökkenti a fogfájás okozta kellemetlen érzést.
Kurkuma a zúzódásokra
Az indiai gyógyászatban különösen a külső sérülések kezelésére használják: olajban feloldva gyorsítja a zúzódások, rándulások gyógyulását. Csökkenti a vérrögök keletkezésének esélyét, serkenti a szövetek gyógyulását, fertőtlenítő hatású. Nagy mennyiségben fokozza a szervezet kortizol termelését, így mérsékelve a gyulladást serkentő fehérjék termelődését.
Méz a sebekre, szájsebekre
A fájós torok gyógyírjaként számon tartott méz valójában nem csak édes, selymes íze miatt kiváló gyógyszer, de a benne lévő enzimeknek is erős gyulladáscsökkentő és vírusölő hatásuk van.
Gyorsítja a szövetgyógyulást, -regenerálódást, ezért kiszáradt ajkakra, herpeszre, szájüregi aftákra is kiválóan alkalmazható.
Almaecet gyomorégésre
Az almaecet olyan összetevőket tartalmaz, amelyek felgyorsítják az emésztés folyamatát, így akinek kevés gyomorsava van, két kanál almaecetet egy nagy pohár vízben feloldva enyhülést nyerhet.
Az almaecet azonban nem csak erre jó: erős baktériumölő hatása révén méregteleníti a szervezetet, és vérkeringés-fokozó hatása miatt enyhülést nyújthat az ízületi merevség, gyulladás és köszvény miatt szenvedőknek is.
Fehér fűzfakéreg fejfájásra
Évszázadok óta kedvelt gyógyszer Európában és Kínában, elsősorban lázas betegségek, influenza,fejfájás és ízületi gyulladások kezelésére.
Hatóanyaga ugyanaz a szalicil, ami az aszpirinben is megtalálható. Ez a szervezetben szalicilsavvá alakul át, amely csökkenti a lázat, a gyulladást és a fájdalmat.
Lassabban hat, mint az aszpirin, de a hatása jóval tovább tart, és hosszú távú hatása nem jár káros következményekkel.
Áfonya a gyomorfájdalmakra
A benne lévő antioxidánsok áldást jelentenek a fájós, gyulladt gyomornak.
Tannintartalma ugyanis antibakteriális hatású, ezért segítség lehet a hasmenés ellen, és fertőzések után a bélflóra helyreállításban is hatékony.