CímlapsztorikTudomány

86 fényévre a Földtől valami elkezdte felzabálni maga körül a csillagokat: végveszélyben vagyunk?!

Van egy csillag 86 fényévre a Földtől, ami mindent elpusztít maga körül.

Ilyet még soha nem láttak a tudósok, és megpecsételheti az ismert világ sorsát…

A 86 fényév ugyanis csillagászati távolságokat tekintve nem is olyan nagy.

Hirdetés

Ami még inkább aggasztó, hogy az adott régióban egyre gyorsabb ütemben pusztulnak a csillagok, és ide is elérhet a folyamat.

Talán maga Richard Blumenthal egy nagyon híressé vált kongresszusi meghallgatási beszédében erre az ismeretlen űrveszélyre figyelmeztetett, melyről nem mondhatott többet a pánik elkerülése érdekében?

Ki tudja….

A G238-44 jelű fehér törpéhez hasonló viselkedést még sosem láttak a tudósok.

A csillagászoknak most először sikerült megfigyelniük egy olyan fehér törpét, ami aszteroidákat és üstökösöket is magába szippant.

A Földtől 86 fényévre lévő G238-44 viselkedése arra utal, hogy az égitest nemcsak a belső, de a külső csillagrendszerét is elpusztítja.

Ted Johnson, az amerikai Kaliforniai Egyetem csillagásza szerint soha nem láttak még ilyen viselkedést egyetlen csillag esetében sem.

A G238-44 tanulmányozásától most azt várják, általa megérthetjük azokat a csillagrendszereket is, amelyek még „érintetlenek”.

A szakemberek az adatok alapján úgy vélik, a fehér törpe egyszerre nyeli el a Merkúrhoz hasonló anyagot, valamint az üstökösöket. Jelenleg ugyanis nincs olyan ismert objektum, ami minden típusú elemet tartalmazna.

Hirdetés

Ha a mi Napunk viselkedne így, az azt jelentené, hogy a bolygók maradványai és az aszteroidák mellett a Kuiper-övből is falatozna.

A nagy kérdés az, hogy ez a folyamat önmagát gerjeszti-e, és egy napon a távoli jövőben eléri a Földet is, vagy valamikor megáll…?

A választ ugyanis egyelőre senki sem tudja, és ez meglehetősen nyugtalanító minden Földlakó számára.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!