“Nagy Vezérigazgató Exodus”: előre láthatták a járvány és a válság kirobbanását?
Az egyik pénzügyi folyóirat, a Fortune a „Nagy Vezérigazgató Exodus” kifejezést használta annak a jelenségnek a leírására, aminek szemtanúi vagyunk?
A vállalati elitek egy része, a nagy gazdasági vezetők mér a nagy “kataklizma” előtt távoztak a vezetésből, eladva a részvényeiket.
Véletlen lenne…?
Gondolkodjunk el egy pillanatra az itt állítottakon, de tényleg csak gondoljunk bele.
Hiszen mi sem tudhatjuk, nincs nálunk a bölcsek köve, nem tudhatjuk valójában mi is zajlott le a színfalka mögött, mindenesetre sok a furcsa egybeesés.
A világ folyamatai közül nem történik semmi sem “csak úgy”…?
A világot átszövő vállalati elit nagyon szerencsés, mivel rengetegen kiléptek, vagy lemondtak a vezetésről közvetlenül a balhé kirobbanása előtti időszakban.
A legtöbben a részvényeiket is eladták, melyeket máskülönben nem szokás.
Az egyik pénzügyi folyóirat, a Fortune a „Nagy Vezérigazgató Exodus” kifejezést használta annak a jelenségnek a leírására, aminek szemtanúi vagyunk.
Egyértelmű, hogy a történelem egyik legsúlyosabb tőzsdei és részvénypiaci összeomlása vár ránk, melynek még az elején vagyunk.
Sok elemző már most is azt mondja, hogy ez a 2008-as válságnál is durvább lesz.
A tőzsde bedőlése előtt a legtöbb uzsorahiéna váratlanul eladta a nála lévő részvényeket. Egy részük persze józan paraszti logikával előre látta, hogy baj lesz.
De történtek ennél rédekesebb folyamatok, melyek minimum a jóstehetséget vetik fel egyeseknél…
Most vagy mini Nostadamusok ülnek a tőzsdén, vagy valamit eltusoltak előlünk…?
Sok jele volt annak, hogy a globális gazdaság valóban lelassult, ám a legtöbb szakértő nem jelezte előre a küszöbön álló recessziót.
Mégis sokan tűpontosan láttak dolgokat. Lássuk hát, hogy pontosan miről van szó.
Az NBC New lehozta még tavaly novemberben, hogy a világ nagyvállalatainak vezérigazgatói rekordszámban mondanak le posztjaikról. Egyúttal sokan közülük a részvényeiket is eladták.
Összesen 1332 ilyen befolyásos, kőgazdag emberről van szó.
Az év végére minden idők rekordszámú 1480 vezérigazgatója hagyta el tisztségét. De a legtöbb embernek úgy tűnt, hogy a jó idők kitartanak még 2019 végén is.
Persze mi van, ha mindez csak véletlen…?
Ilyen volt többek között Larry Page, a Google atyja lényegében, vagy Ian Cook, a Colgate és a Palmolive cégek vezérigazgatója is.
De Kevin Tsujihara, a Warner Bros. feje is így tett, azaz dobbantott egy hajóról amiről már tudta, hogy süllyed…
Fontos leszögezni, hogy nincs külön betekintésünk ezen személyek egyikének személyes motivációjába sem és minden helyzet más.
Mégis fura, hogy hirtelen ennyien döntöttek úgy a fontos befolyásos emberek közül, hogy “mentik a szajrét”…
Mi a véleményetek?
Szerintetek van az egész mögött valami, vagy sem?