Érdekes világMúltidéző

A japánok elfeledett, USA által működtetett “halál táborai”, avagy amiről Sam bácsi nem beszél

Erre bezzeg nem büszkék a híres-neves amerikai demokrácia hazájában… !

Az eredetileg katonai használatra szánt barakkokban rendszerint nem volt bevezetve a víz és sebtében felhúzott kalyibák főzési lehetőségeket alig, vagy egyáltalán nem kínáltak.

A táborokban átlagosan 45 négyzetméteres lakótér jutott nyolc főnek; a magánszféra ismeretlen fogalom volt a gyéren bútorozott helyiségekben, ahol a lakók szénával tömött matracokon aludtak.

Hirdetés

Lényegében egy kis túlzással élve nem sokkal voltak különbek a náci haláltáboroknál, koncentrációs táboroknál.

A valóság, amit ők annak mondanak, meglehetősen nagy alapossággal van elhallgatva és “kitupírozva”.

Így az ember azt hinné, hogy ezek az internáló táborok nem is voltak annyira szörnyűek.

10 ilyen kegytelen internálótábort létesítettek, ahol meglehetősen nagy kegyetlenkedéseket hajtottak végre.

Több olyan beszámoló és feljegyzés is létezik, melyben olyan borzalmakat írnak le, hogy még egynémelyik náci tiszt is megirigyelte volna a válogatott kínzásokat.

Míg a japán amerikaiakat kényszerítették az internáló táborokba az Egyesült Államokban, pontosan ugyanez történt a határtól északra. A Kanadában élő 23 ezer japán születésű embert olyan táborokba helyezték, amelyek sok szempontból még rosszabbak voltak, mint az USA-ban megépített táborok.

Gyakori volt, hogy szalmazsákokon tudtak csak aludni, és nem volt ritka a bolhafertőzés, ami miatt gyakran kisebb “járványok” törtek ki a fogvatartottak között.

Gyakran lecsökkent a hideg időszakban akár -36 Celsius fokig is a hőmérséklet, ilyenkor a fogságban lévők gyakran földdel és piszokkal takargatták be a falakat és magukat, hogy ne fázzanak és ne fagyjanak halálra.

Bár azóta a politikusok többször bocsánatot kértek, valamint jóvátételt fizettek a történtekért, az általános amerikai szemléletet jól mutatja, hogy ma alig beszélnek róla, és eltagadják az akkori kegyetlenkedéseket.

Hirdetés

Pedig a történelem lapjait nem lehet megmásítani, és a kollektív emlékezet soha nem felejt.

Ezek után pedig ne próbáljanak folyamatosan a demokrácia mibenlétéről papolni a világ országainak, és ne merészeljenek az igazság leplében fürdőzni.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!