Kína borzalmas titka világháborút robbanthat ki
Ezt a Biden-adminisztráció és a világ nem fogja szó nélkül hagyni.
Újra “forr” a világháború “nukleáris levese”…?
Kína egyfajta modern koncentrációs táborai kicsapták a biztosítékot valamennyi nemzetközi szereplőnél, és akár fegyveres konfliktusokhoz, vagy egy nagy gazdasági “világháborúhoz” vezethet.
Végső esetben ez indíthatja meg a harmadik világháborút is… – állítják egyes geopolitikai szakértők.
A kiszivárgó dokumentumok ugyanis borzalmas képet festettek le arról, mit tagad, titkol Kína arról, ami ezekben a táborokban folyik…
„Hagyni kell, hogy fokozatosan megváltozzon a gondolkodásuk és a látásmódjuk, és át kell alakítani az értékrendjüket és világnézetüket a környezetváltozás és a munka segítségével”
– ilyen és ehhez hasonló mondatok hangzanak el a tanulmányban, amit a kínai Nankai Egyetem tudósai írtak a hszincsiangi ujgurokról.
Továbbá újabb fontos bizonyítékot szolgáltat arról, hogy mik történnek valójában Hszicsiangban.
Az itt élő muszlim vallású ujgurokat elszakítják a családjaiktól, munkatáborokba vagy átnevelőtáborokba zárják, bántalmazzák és megerőszakolják őket, de a kínai kormány ezt minden erejével igyekszik tagadni
– írja a 444.hu
A kínai kormány állítása szerint önkéntes programjaik vannak és a szegénységből próbálják kiemelni az ujgurokat.
A tanulmány szerint viszont a munkára való elszállítással az ujgur népesség sűrűségét is csökkenteni lehet, ugyanakkor segíti az asszimilációt is.
Meggyőző bizonyítékunk van rá, hogy a kínai kormány széleskörű és rendszerszintű támadást hajt végre az ujgur népesség ellen egy kormányzati stratégia mentén
– mondta Erin Farrell Rosenberg jogi szakértő, illetve hozzátette:
„Azt is meg lehet állapítani, hogy a támadás keretein belül erőszakos elhurcolás és üldöztetés történik, ezek pedig emberiségellenes bűntettek”.
Kirobbanthatja a harmadik világháborút és a gazdasági háborút
Sokak szerint ez elfogadhatatlan és még inkább fel fogja erősíteni azt az ellentétet, ami amúgy is meghúzódott Kína és az USA között, valamint az EU és Kína között.
Annak idején a második világháborúban a szövetségesek is felháborodtak, amikor tudomást szereztek a nácik gaztetteiről, és hogy mi folyik a koncentrációs táborokban -vetik fel néhányan az erős, kissé sarkított, de igazságmagvakat tartalmazó párhuzamot.
Kínában ugyanis finomhangolt eszközökkel, de népirtás zajlik.
Ezt pedig a Biden-éra valószínűleg nem fogja tétlenül nézni.
Különösen azért nem, mert Biden nemrég “hadat üzent” minden olyan hatalmi berendezkedésnek a világban, mely nem demokrácia. Biden feltett célja a demokrácia egységes helyreállítása az egész világon.
Így nagy valószínűséggel gazdasági szankciók, végső esetben akár fegyveres konfliktusok is jöhetnek.
A legpesszimistább forgatókönyv szerint pedig újra felmelegíthetik a nukleáris háború gondolatát, ha annyira elmérgesedne a viszony.
Ez pedig már a harmadik világháború előszobája…