Óriási orvosi felfedezés: megfejtették, mi a szívrohamok valódi oka az emberiségnél!
A globális elhalálozások egyharmadát lehetne ezzel megelőzni.
A felfedezés, amit a CNN is méltat
A felfedezésről és a részletes kutatási eredményekről még a CNN is beszámolt. Ez most egy igazi nagy áttörés, ami mindenki életét megváltoztathatja.
Jelenleg ugyanis szinte mindenkinek megvan az esélye egy szívrohamra, már akár egész fiatalon is, sajnos ugyanis vannak ritka kivételek amikor huszonéveseket is elvisz a rohammentő…
A National Academy of Science kutatói most úgy gondolják, megfejtették a szívroham eredetét.
Ez a világ közel 33%-át érinti, ennyien halnak meg ugyanis szívrohamban az összes halálozás és betegség közül.
Egyetlen gén lehet a hibás
A kutatásaik során az emberi genetikai térképet tárták fel és vizsgálták meg újra és újra.
Összevetették a szívrohamban elhunyt és szívrohamot szenvedett emebrek génjeivel, és megdöbbentő összefüggéseket fedeztek fel.
Kiderült, 2-3 millió évvel ezelőtt az emberi faj elvesztette a CMAH nevű gént, emiatt pedig nagyobb az esélyünk a szívrohamra, mint más emlősöknek, például a csimpánzoknak.
A rizikófaktorok kerülésével csökkenthető az esély
Rengeteg olyan tényező van, ami növelheti az esélyét egy esetleges infarktusnak. Ilyen a nagyon kevés mozgás, az elhízás, vagy a dohányzás is, de a magas vérnyomás is hozzájárul 15%-ban a betegség kialakulásához.
Megfigyelték egyes egérkísérletek során, hogy a CMAH nevű gén az egereknél, melyekből ez hiányzott, kétszer olyan erős és gyors érelmeszesedés okozott, mint a kontroll csoport esetében.
Vagyis a gén valóban komoly szerepet játszik az egészben, és kvázi kulcsa lehet a szívroham kialakulásának, eredetének.