Kína bejelentette a harmadik világháborút: elszabadulhat a pokol a Földön?
Hszi Csin-ping elrendelte a hadseregnek, hogy készüljenek a totális háborúra. Ami most jön, ahhoz képest az orosz-ukrán háború csak egy kis szikra volt a sötétben. Most az emberi anarchia felgyújthatja az egész bolygót.
Készültségben világ összes katonai ereje
Hszi Csin-ping jelezte a Kínai Népi Felszabadító Hadseregnek, hogy minden energiájukat fordítsák a harcra a háborúra készülve, számolt be róla a kommunista párt propagandalapja.
A Guardian tudósítása szerint a kínai elnök katonai egyenruhában látogatott meg a napokban egy parancsnokságot, ahol arról beszélt,
a hadseregnek átfogóan erősítenie kell a katonai kiképzéseket a háborúra készülve.
Mindezen hírek és a világban zajló esemény hatására Európában is elkezdtek alaposan felkészülni, a NATO is készenlétben van az orosz-ukrán háború kitörése óta, akárcsak Amerika, de most eljött egy olyan történelmi pillanat, ami hihetetlenül közel hozhatta a harmadik világháborút.
Kína és Tajvan lobbanthatja be a harmadik világháború gyújtózsinórját
A kínai elnök ezzel vélhetően Tajvannak és az Egyesült Államoknak üzent.
Joe Biden korábban kijelentette, hogy készek megvédeni Tajvan szuverenitását, amennyiben a kínaiak erőszakkal próbálnák átvenni az irányítást a szigetországban.
Vagyis ha Kína támad, bekövetkezik a harmadik világháború és ez nem vicc.
A kínai elnök nem vicces és aligha fogja elengedni Tajvan kezét, azonban az USA is ugyanígy van ezzel.
Összeérnek a világban folyó háborúk?
Az nagyon erősen érzékelhető, hogy a Földbolygón most számtalan ponton vannak olyan konfliktusok, melyek könnyen tovább eszkalálódhatnak.
Ezek egyes geopolitikai elemzők szerint akár egymásba is folyhatnak, de legalábbis tovább borítják azt a kártyavárat, mely a világ eddigi biztonságáért és békéjéért felelt.
Putyin korábbi aggasztó nyilatkozata és figyelmeztetésre válhat valóra:
Ő a háború kirobbanása előtt azt fogalmazta meg, hogy a járvány és a gazdasági válság miatt soha nem volt még ennyire feszült a nemzetközi viszony az egyes országok között, és hogy az 1930-as évekhez hasonlította az egészet.
Valóban, akárcsak az 1930-as években, az európai békerendszer egyik napról a másikra esett szét. Akkor a német agresszió súlya alatt esett szét poszt-versaillesi békerendszer.
Csehszlovákia egyetlen puskalövés nélkül tűnt el kontinensünk térképéről.