Misztikum

Űrlények vágták ketté lézerrel? Az Al-Naslaa rejtélyét a régészek sem tudják megmagyarázni

Több különféle elmélet is felmerült már, de egyikre sincs konkrét bizonyíték.

Egyes teóriák szerint ősi szupertechnológia nyoma lehet a tűpontos vágás, mások szerint mágia vagy démoni erők műve.

Al-Nasla: titokzatos kő, amit felfoghatatlan módon vágtak ketté

Az Al Naslaa sziklaalakzat a Tayma oázistól 50 km-re délre, Szaúd-Arábiában található sziklaalakzat. Középen két részre hasadt, mindkettő kis talapzaton egyensúlyoz.

Hirdetés

Még mindig nem tudni, hogyan vágták át tökéletesen a közepét, de a sziklaalakzat külső formáját feltehetően természetes okok, többek között a szél által elfújt homok és az időszakos esőzések alakították ki.

A szikla körülbelül 6 méter magas és 9 méter széles, és délkeleti oldalán számos sziklarajz borítja.

Eredetileg egy Charles Huber nevű francia felfedező találta meg, azóta ugyanolyan állapotban van.

Azóta is heve viták tárgya, hogy pontosan miért is néz pont így ki.

A két szikladarab között ugyanis egy szinte tökéletes rés látható, mintha csak egy precíz lézerrel vágták volna ketté a sziklát.

Furcsábbnál furcsább magyarázatok

Az emúlt évtiezdekben rengeteg különféle magyarázat merült fel azzal kapcsolatban, hogy mi lehetett ez és hogyan jött létre.

Egykor a kő nyilvánvaló egy egészet alkotott, azonban valaminek a behatására létrejött ez a tökéletes rés.

Eleinte próbálták természetes módon megmagyarázni a szinte mértani pontosságú arányokkal rendelkező hasadékot, de valamennyi elmélet megbicsaklott egy ponton.

Nem véletlen, hogy ekkor merültek fel a merészebb teóriák is arról, hogy egy ősi szupercivilizáció, vagy egyenesen űrlények vághatták lézeresen ketté a sziklát.

Hirdetés

Bár mindkét magyarázat elég valószínűtlen, legalább ennyire valószínűtlen maga a vágás is.

Éppen ezért tarja még a tudósok egy része is lehetségesnek bármelyik magyarázatot.

Sokan úgy vélik, hogy ez bizonyíték lehet a földönkívüli intelligens létformákra, hiszen elképzelhetőnek tartják, hogy már akár az őskorban az idegenek itt járhattak a Földön, mi több, segítettek is az ember fejlődésében, később az óidőkben piramisokat emeltek…stb.

Földönkívüliek vághatták ketté lézerrel?

A legizgalmasabb, egyben legtöbb kérdőjellel rendelkező magyarázta nyilvánvalóan az ufókkal kapcsolatos magyarázat.

Miért vágták ketté a hatalmas sziklát? Vajon máshol is használhatták ezt a technológiát a múltban?

Ez utóbbira válaszként a paleoasztronautika hívei azt szokták felhozni, hogy a világban több helyen is találtak már olyan ősi, akár több ezer éves templomokat, szobrokat és egyéb építményeket, melyek megalkotásához mai szemmel szinte elengedhetetlen volt egy precíz, akár lézeres technológia.

Például többek között egy indiai templomot szoktak említeni, melyet szemmel láthatóan egyetlen sziklából “faragtak ki” valakik nagyon-nagyon régen, amikor még nem álltak rendelkezésre modern gépek, csak véső és kalapács…

Az 1200 éves ősi hindu templomról már mi is írtunk itt.

A környéken élők között kialakult szóbeszédek és egyes ősi legendák szerint a templom, egy ősi földönkívüli technológiának adott egykor otthont.

Bár bizonyítékokat soha nem találtak rá, sokaknak éppen elég sokatmondó az, hogy az építészmérnökök vakarják a fejüket azzal kapcsolatban, hogyan vájták ki tűpontosan a sziklából az egész templomot egyben…

Konklúzió

Senki sem tud biztos magyarázatot arra, hogy miként, és egyáltalán kik vágták ketté a sziklát, már ha valóban ez történt.

Tudományos magyarázatként felmerült az is, hogy lemeztektonikai mozgások miatt “elgyengült” egy adott sávban a szikla anyaga, és ez okozta a rést.

Egy másik magyarázat szerint ahogy elmozdult, kettétörhetett a kő.

Ezzel szemben más tudósok szerint a törésvonal legtöbbször a széleken indul el, mert ott gyengébb az anyag, így egy ilyen földmozgás csak nagyon kicsi eséllyel eredményezhette ezt a repedést.

Vagyis ott tart jelenleg a tudomány és a régészek, ahol a part szakad.

Az Al-Naslaa máig őrzi titkát… Mindenki csak találgat, biztosat egyelőre nem tudni!

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!