Hátborzongató: megtalálták a Tejútrendszer tükörképét – rengeteg kérdést vet fel
A James Webb-űrtávcső felfedezhette a Tejútrendszerünk pontos mását évmilliárdokkal ezelőttről, mivel találtak egy másik galaxist, amely szinte tükörképe a mi fiatal galaxisunknak
– írta a Hamu és Gyémánt.
A nemrég felfedezett galaxis a The Sparkler, azaz Szikrázó becenevet kapta.
Azért is, mert körülbelül két tucat csillogó gömbhalmaz kering körülötte, emellett van ott néhány törpegalaxis is, amelyeket a galaxis már elnyelt
– számol be a felfedezésről a ScienceAlert.
A James Webb felvétele a galaxist úgy mutatja, ahogyan akkor nézett ki, amikor az univerzum még csak négymilliárd éves volt, vagyis a jelenlegi korának körülbelül egyharmada.
Ez arra utal, hogy a Szikrázó, akárcsak a Tejútrendszer, a kozmikus történelem korai szakaszában alakulhatott ki.
A kutatók szerint a galaxis ugyanazt a növekedési utat járhatja be, mint a Tejútrendszer, és körülbelül kilencmilliárd év múlva lényegében a ma ismert Tejútrendszerünk ikertestvére lesz.
Bizarr elmélet vetődött fel mely mindent a feje tetejére állíthat a minket körülvevő valósággal kapcsolatban
Egyúttal egy furcsa elmélet is felvetődött, amivel ugyan nem minden csillagász ért egyet, de mindenesetre érdekes és vannak támogatói.
Eszerint a most felfedezett Tükörkép talán valóban egy igazi, tényleges tükörképe lehet a mi Tejút rendszerünknek.
Ha ez így van, az azonban számtalan érdekes kérdést vet fel azzal kapcsolatban, hogy mi is a kozmosz, miért és hogyan vesz minket körül.
Léteznek elméletek, melyek állítják, hogy a multiverzumok egy része sem más, mint a mi valóságunknak a “fonákjai”, azaz tükörképei.
Vagyis most is vannak olyan “valóságok”, olyan párhuzamos világok “odakint”, ahol nagyjából minden a mi világunknak a fordítottja, tükörképe.