Érdekes világ

A lakosság kétharmadának brutális számlák érkeznek ki mától: sötét év vége és fekete karácsony jöhet

A kormány azt ígérte, mindössze a családok egynegyedét érintheti a rezsicsökkentés csökkentése.

A felmérések ennek szöges ellentétét mutatják.

A kaviár és a hamis ígéretek után most jön a fekete leves!

Hirdetés

“A facebook meg tele van cikkekkel arról, hogy hogy kéne spórolni, bezzeg nagyanyáinknak úgy is jó volt, meg a “meg is érdemeljük, mert elkényelmesedtünk” posztokkal.

És gyűlölöm ezt az együgyűséget.

Mert nosztalgikusan jó olvasni, hogy régen mi volt, de ne legyünk már álszentek. Én akarom a mosógépet, a porszívót meg a mikrót, telefont is akarok tölteni, és a kaját is a hűtőben akarom tárolni. Elviselhető hőmérsékletet akarok és változatos étkezést is.

Fűtést akarok a gyerekemnek az iskolában, és nem fogok gyertyát adni neki az olvasáshoz lámpa helyett.

Persze én is spórolok mindennel, de 21. század van, és ha más európai országban is megoldható a modern élet, akkor had ne mennyek vissza a középkorba azért mert az itteni kormány elb@szta a fizetéseinket meg az egész gazdaságunkat, külpolitikánkat.”

-írja egy magából kifakadtó kommentelő, akinek úgy gondoljuk, teljesen igaza van.

A háztartások kétharmada véli úgy, hogy szeptembertől meg fogja érezni a rezsicsökkentés csökkentését. A lakosság becslései szerint átlagosan 27 ezer forinttal kerülhetnek többe a rezsiszámlák

– derül ki a GKI és a Masterplast augusztusi közvélemény-kutatásából.

Az arány azért kiemelkedően magas, mert a rezsiemelés kommunikációjának középpontjában az állt, hogy a drágulást csak az átlag feletti fogyasztók, azaz a lakosság egynegyede fogja megérezni.

Hirdetés

A változások legnagyobb arányban a családi házakban és a 100 négyzetméternél nagyobb ingatlanban élőket aggasztják, de a kisvárosok és a községek lakóinak is több mint háromnegyede aggódik a rezsiköltség szeptembertől várható növekedése miatt.

A legkevésbé, nagyjából fele-fele arányban aggódóak a panellakásban élők, vélhetően azért, mert a távfűtést nem érinti a rezsiemelés.

A háztartások 42 százaléka várja azt, hogy havi 20 ezer forintnál kevesebbe fog fájni a rezsiemelés, 26 százalékuk 21 és 40 ezer forint közé becsli a költségnövekedést, az emberek egyötöde szerint viszont több mint 40 ezerrel fognak nőni a számláik minden hónapban.

A megkérdezettek átlagosan 27 ezer forinttal nagyobb havi teherrel számolnak; a családi házban élők számlái többel, a társasházban élők kevesebbel növekedhetnek.

Ki mit gondol erről?

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!